آموزشبیت کوین

همه چیز درباره خرید بیت کوین که باید بدانید!

همه چیز در خرید بیتکوین که باید بدانید

نکات برگزیده مطلب
  • در این مقاله به جهت آشنایی شما با رمز ارز بیتکوین و نحوه خرید بیت کوین و کاربرد های آن پرداخت، در ادامه به توضیح آن می پردازیم. با ما همراه باشید
خرید بیت کوین
خرید بیت کوین

با رونق گرفتن بازار ارز های دیجیتال، افراد زیادی برای پرداخت هزینه ها و همچنین برای انجام معاملات خود از ارز های دیجیتال استفاده می کنند. با افزایش روز افزون قیمت ارز های رمزنگاری شده، دیگر کاربرد این ارزها به پرداخت و خرید محدود نمی شود و شکل دارایی و سرمایه به خود گرفته است؛ به عنوان مثال با افزایش قیمت چشمگیری که بیتکوین در سال های اخیر داشته، به عنوان یک دارایی و روشی برای سرمایه گذاری شناخته می شود و کمتر پیش می آید تا فردی برای پرداخت ها و معاملات خود از بیتکوین استفاده کند.

به طور کلی بیشتر حجم خرید و فروش های بیتکوین، جنبه معامله گری و سودآوری دارد تا پرداخت هزینه. جهت آشنایی با رمز ارز بیتکوین و نحوه خرید بیتکوین و کاربرد های آن، در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

رمز ارز بیتکوین

بیتکوین نوعی ارز دیجیتالی است، که با نماد (BTC) شناخته می شود. این رمز ارز دیجیتال در فضای آنلاین توزیع و استفاده می شود و به دلیل نوسانات قیمتی فراوان و پیشرفت های متوالی، تمام مردم سراسر جهان حداقل یک بار نام آن را شنیده اند.

بیتکوین را اولین ارز رمزنگاری می شناسند، همچنین برترین ارز دیجیتال نیز محسوب می شود. بیتکوین به صورت غیر متمرکز عمل می کند و توسط هیچ نهاد و سازمانی مالی و دولتی کنترل نمی شود، همچنین هیچ پشتوانه مالی ندارد. استخراج این رمز ارز محبوب محدود است و تنها 21 میلیون بیتکوین برای همیشه منتشر شده است.

تا الان بیش از 18 میلیون آن استخراج شده و به طور تقریبی برآورده شده است که تا 120 سال دیگر، تمامی بیتکوین ها استخراج می شوند. این ارز دیجیتال بر روی پلتفرم بلاکچین انتشار می یابد. بسیاری از افراد بیتکوین را آینده پول دیجیتال می نامند. نحوه خرید بیتکوین مانند سایر ارز های دیجیتال، بسیار آسان می باشد و به طور قطعی به دلیل محبوبیت بیتکوین، تمامی صرافی های آنلاین ارزی از بیتکوین پشتیبانی می کنند.

ثبت نام در صرافی رایا اکسچنج

ویژگی های بیتکوین چیست؟

بیتکوین دارای ویژگی های مهم و کاربردی است، این ویژگی ها اعم از: غیر متمرکز بودن، غیر قابل لغو شدن، سرعت در انتقال و ناشناس بودن است.

از ویژگی های اصلی بیتکوین غیر متمرکز بودن آن است؛ به این معنی که این ارز دیجیتال توسط هیچ قدرتی کنترل نمی شود و استقلال کامل دارد. بسیاری از افراد مایل نیستند که شخص یا نهاد خاصی بر اموال آن ها کنترل داشته یا بر تراکنش ها و ورودی-خروجی حساب هایشان نظارت داشته باشند، ویژگی ناشناس بودن باعث می شود که حساب های بیتکوین شما کاملا غیر قابل ردیابی باشد.

البته بعضی از افراد معتقد هستند که با استفاده از این ویژگی می توان مرتکب جرم های متعدد مانند خرید و فروش مواد مخدر، کمک به توریست و سایر جرم‌ها شد و بر تعداد این جرایم می افزاید.

سرعت در انتقال و جابه جایی، یکی دیگر ویژگی های مهم بیتکوین است. انتقال بیتکوین از یک حساب، به حساب شخص دیگر در آن سوی دنیا، فقط چند دقیقه طول می کشد؛ این عمل در بانک ها شاید تا چندین روز به طول بی انجامد.

همچنین ویژگی سریع بودن، در نحوه خرید بیتکوین تاثیر دارد. در زمان انتقال و جابه جایی بیتکوین، بسیار جوانب احتیاط را در نظر داشته باشید و با اطمینان کامل عمل انتقال را انجام دهید؛ زیرا یکی دیگر از ویژگی های بیتکوین غیرقابل لغو بودن آن است، به این منظور که زمانی که عمل انتقال بیتکوین را شروع کنید، دیگر هیچ راهی برای لغو آن وجود ندارد؛ البته این نوعی ضمانت پرداخت است، به این معنی که دیگر شخص دریافت کننده ارز نمی تواند ادعا کند که عمل پرداخت به صورت کامل اجرا نشده است.

خرید بیت کوین
خرید بیت کوین

کاربرد های بیتکوین

به طور کلی بیتکوین سه کاربرد اصلی دارد. این سه کاربرد شامل: پرداخت، سرمایه گذاری و انتقال پول است. در ابتدا هدف از ایجاد ارز های دیجیتالی، روشی آسان برای پرداخت خدمات و خرید بود. این کاربرد باعث شباهت بیتکوین به پول می شود، البته روش پرداختی آن کمی متفاوت است؛ به این صورت که در ازای ارائه خدمات و یا خرید محصول، می توانید هزینه آن را در قالب بیتکوین به آدرس کیف پول آن شخص _که از قبل دریافت کرده اید_ انتقال دهید.

اوج گرفتن قیمت بیتکوین و محبوبیت روز افزون آن، باعث ایجاد کاربردی جدید در بیتکوین شد. بسیاری از افراد با هدف بلند و یا کوتاه مدت، اقدام به سرمایه گذاری در بیتکوین می کنند. بدین ترتیب بیتکوین شکل دارایی را نیز به خود گرفته است. در بعضی از موارد افراد برای غیرقابل پیگیری کردن اموال خود، آن ها را به بیتکوین تبدیل می کنند. با توجه به نمودار رشد قیمتی بیتکوین، این ارز دیجیتال از محبوبیت خاصی در بین مردم سراسر جهان برخوردار است و بیشتر افراد ترجیح می دهند که در صورت سرمایه گذاری، سرمایه خود را به بیتکوین تبدیل کنند.

آخرین کاربرد سهولت در جابه جایی پول است. به دلیل اعمال تحریم ها برای کشور ایران و سایر کشورها، این بهترین روش برای انتقال پول است. به عنوان مثال اگر قصد انتقال پول _برای فردی که در آلمان ساکن است_ را دارید، می توانید با خریداری بیتکوین آن را به آدرس کیف بیتکوین آن شخص انتقال دهید. کاربرد بیتکوین برای کاربران مختلف، متفاوت است و به همین دلیل می تواند در نحوه خرید بیتکوین و همچنین فروش آن تاثیر داشته باشد.

نحوه خرید بیتکوین

نحوه خرید بیتکوین برخلاف باور های شکل گرفته بسیار آسان می باشد. مهم ترین بخش خرید ارز های دیجیتالی، صرافی های آنلاین می باشند؛ زیرا از طرفی بهترین گزینه برای خرید می باشند و از طرفی دیگر انتخاب نوع صرافی و اعتبار آن بسیار حائز اهمیت می باشد. بنابراین اولین قدم در خرید بیتکوین انتخاب صرافی آنلاین می باشد.

بعد از انتخاب صحیح و آگاهانه و ثبت نام در سایت، باید با ارائه مدارک شناسایی، فرآیند احزار هویت انجام شود، حال می توانید با تعیین مقدار بیتکوین برای خرید و انتخاب روش پرداختی آن، بیتکوین ها را در کیف پول خود دریافت نمایید. صرافی رایا اکسچنج به همراه پشتیبانی لحظه ای و حرفه ای، می تواند انتخاب کارآمدی باشد. رایا اکسچنج انتخاب حرفه ای هاست.

خرید بیت کوین با کارمزد صفر درصد

به این مقاله رای دهید

در صورت مفید بودن به این مقاله رای دهید

قیمت لحظه ای و نمودار بیت کوین
امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا