آموزشاخبار ارز دیجیتالارز دیجیتالبازی هابیت کوینتجارتتحلیلتریدتکنولوژیجهاندانش ارز دیجیتالدستگاه های ماینینگدسته‌بندی نشدهسبک زندگی
موضوعات داغ

واحد های پولی معروف متاورسی (100 ارز قابل رشد در 2022)

واحد های پولی معروف متاورسی

در مقاله قبل به معرفی و تعریف متاورس و دنیای آن به ساده ترین صورت ممکن پرداختیم (مقاله تعریف متاورس به زبان ساده در سال 2022 ) در ادامه سری مقالات مربوط به متاورس در این مقاله سعی داریم به معرفی واحد های پولی معروف متاورسی موجود در این دنیای مجازی بپردازیم و آنها را برای شما بررسی نمائیم.

مقدمه:

در این دهه که ارزهای دیجیتال ، سرمایه گذاری و کسب سود و درآمد از آنها بین افراد وایرال شده است، و همه افراد به دنبال سرمایه گذاری بر روی بهترین ارزهای دیجیتالی هستند تصمیم گرفتیم به ارزهای متاورسی پرداخته و بهترین های آن را برای شما عنوان نمائیم.

MetaVerse و دنیای متاورسی بعد از تغییر نام کمپانی فیسبوک به متا در دنیا به صورت جدی و قابل اهمیت مطرح و مورد توجه قرار گرفت.

شما هم نیز احتمالا شنیده باشید که متاورس در آینده قرار است جای اینترنت و شبکه های اجتماعی را پر کند. و از سمتی ان اف تی ها (NFT) نیز بدون ارتباط و ربط به آینده دیجیتال و متاورس نیستند.

در واقع متاورس یک محیط واقعی دیجیتال مطابق با دنیای واقعی است، در اصل متاورس ترکیب شده از بازی های آنلاین VR (واقعیت مجازی) و AR (واقعیت افزوده) ، رسانه های اجتماعی ارزهای دیجیتال برای تولید شایستگی تعامل حقیقی تر افراد در دنیای مجازی است.

بنابراین توضیحات کریپتوکارنسی ها پایه و اساس مورد نیاز برای متاورس می باشند.

اگر شما در حال مطالعه این مقاله می باشید یعنی مثل من علاقه مند به این بحث شده و مشتاقید که بدانید این ارزهای آینده دار و نحوه سرمایه گذاری روی آنها چگونه است. پس پیشنهاد میکنم تا انتهای این مبحث همراه من بوده تا با هم به معرفی واحد های پولی معروف متاورسی به همراه معرفی توکن ها و پروژه های آن بپردازیم.

ارزهای متاورسی با رشد بالا کدامند؟

متاورس در چند ماه گذشته توجه ویژه و زیادی به NFT ها داشته، حال این سوال پیش می آید که که “کدام ارز متاورس را باید بشناسیم؟”

در زیر جدولی را مشاهده می نمائید که واحد های پولی معروف متاورسی در آن قرار دارند، لیست کامل این رمز ارزها را که به تعداد 100 می رسد را می توانید در این صفحه مشاهده نمائید:

ردیف نام ارز ردیف نام ارز
1 DeRace 33 Verasit
2 Alien Worrls 34 Aurory
3 Medacoin 35 Decentral Games
4 Polychain Monsters 36 Netvrk
5 GameCredits 37 Boson protocol
6 MILC Platform 38 Star Atlas DAO
7 Atari Token 39 Neos Credits
8 Torum 40 Render Token
9 Adshares 41 Merit Circle
10 EPIK Prime 42 Axie Infinity
11 Newscrypto 43 vEmpire DDAO
12 Star Atlas DAO 44 Decentraland
13 GameFi 45 BOSAGORA
14 DEAPcoin 46 Enjin Coin
15 Ethernity Chain 47 Ovr
16 Terra Virtua Kolect 48 The Sandbox
17 Verasity 49 Kalao
18 DeRace 50 Bloktopia
19 Efinity Token 51 Arcina
20 Alien Worrls 52 UFO Gaming
21 Efinity Token 53 MARS4
22 inSure Defi 54 Yield Guild Games
23 Mines of Dalarnia 55 Revomon
24 RMRK 56 StarLink
25 Aavegotchi 57 Polkacity
26 Highstreet 58 Star Atlas
27 SENSO 59 Decentral Games ICE
28 Realm 60 Somnium Space CUBEs
29 Netvrk 61 Monavale
30 Radio Caca 62 GridZone.io
31 Ultra 63 Ethverse
32 Illuvium 64 Shoey

روش های متفاوتی برای سرمایه گذاری در محیط متاورس وجود دارد که یکی از این روشها سرمایه گذاری بر روی توکن های دیجیتالی می باشد که بر پایه بلاک چین بنا شده اند.

پلتفرم متاورس به احتمال بالا از فناوری بلاک چین پشتیبانی می نماید و کاربران را قادر می سازد تا اموال و دارایی های خود، در فضای دیجیتال را از طریق توکن های غیر قابل تغییر و تعویض (NFTs) و رمز ارزها مانند اتر و بیت کوین بسازند و معامله کنند.

اینطور پیداست که ارزهای دیجیتالی و دارایی های دیجیتالی ضروری ترین و مهم ترین عامل در پیشرفت و ظهور متاورس حقیقی و واقعی هستند.
بنابراین اکنون ما بیشتر در مورد NFT ها نسبت به بقیه ارزها می شنویم.

در واحد های پولی معروف متاورسی ،NFTها یا همان توکن های غیرقابل تعویض اولین قدم برای ترکیب دارایی های دیجیتال و مالکیت فردی می باشند. توکن های غیرقابل تعویض یک اقلام یا کالای دیجیتالی هستند که این قابلیت را دارند که می توانند بدون پشتیبانی هیچ شرکتی متمرکزی تولید و فروخته شوند و یا در بازارهای آزاد خریداری گردند و توسط کاربران کنترل شوند.

برای اینکه اموال دیجیتالی دارای ارزش واقعی و ثابتی باشند، لازم است مستقل از نهادها باشند امکان حذف یا غیر فعال کردن برای آن امکان پذیر نباشد.

عاملی که توسط NFT ها برای اولین بار امکان پذیر می شود، یک نمایش دیجیتالی نا متمرکز و جهانی است که از طریق این نمایش می توان اصالت و منحصر به فرد بودن متاورس را به شفاف مورد مدیریت قرار داد.

آیا واحد های پولی معروف متاورسی دارای ارزش برای سرمایه گذاری هستند؟

دلیل سرمایه گذاری بر روی ارزهای متاورس این است که، بر طبق گفته بلومبرگ، انتظار بر این است که بازار متاورس به ارزش هشتصد میلیارد دلار تا سال 2024 برسد.

عامل مهم بعدی که سرمایه گذاری بر ارزهای متاورس را تشدید می کند حضور برندهای معتبر و بزرگی همانند نایک، مایکروسافت، آدیداس و از همه ارجح تر،  “فیسبوک” در این محیط می باشند که با سرمایه گذاری در این بستر ارزش بالایی به آن داده اند و دلیل مهمی برای اعتماد به متاورس می شوند.

و دلیل بالاتر از آن تغییر نام شرکت فیسبوک به متا در تاریخ 28 اکتبر می باشد.

اولین شرکتی که به متاورس قدم گذاشت فیسبوک بود.پس از تغییر نام فیسبوک به متا، توکن ها (ارزهای متاورس) تقریبا به رشد چند درصدی رسیدند. برای مثال توکن هایی مانند: (ENJ) ، (MANA) ، (SAND) بعد از این اقدام فیسبوک به شدت افزایش یافتند.

واحد های پولی معروف متاورسی-رایااکسچنج
واحد های پولی معروف متاورسی-رایااکسچنج

مایکروسافت دومین شرکت بزرگ آمریکایی است که پس از فیسبوک وارد حوزه متاورس شده است. این اَبر شرکت ایالات متحده با به روز رسانی سرویس کنسول بازی XBOX و Teams ، و محصول جدید(Dynamics 365 Connected Spaces) قدم به متاورس گذاشته است.

ساتیا نارایانا نادلا (رئیس اجرایی و مدیرعامل مایکروسافت) در مصاحبه ای که با Bloomberg داشته است، اظهار داشت که بازی های ویدئویی مایکروسافت و ایکس باکس بر روی ادغام متاورس در خطوط این بازی ها قرار خواهند گرفت و بر روی این خطوط کار خواهند کرد.

“نادلا” اضافه کرد << اگر “HALO ” را یک بازی در نظر بگیریم این بازی نیز یک متاورس است. و همچنین Minecraft و Flight Sim نیز در متاورس قرار میگیرند. در بیانی آنها امروز بصورت دو بعدی هستند و ما در تلاشیم آنها را به دنیایی کاملا 3بعدی منتقل نمائیم.>>

شرکت بعدی که به متاورس اضافه شد و دلگرمی بیشتری برای سرمایه گذاری در این محیط ایجادکرد، نایک می باشد.

نایک اعلام کرد که داشتن کارمندان آینده نگر نقش بالایی در بیان دنیای دیجیتالی خواهند داشت و مارا به دنیای متاورس هدایت خواهند کرد.

نایک در تلاش است تیمی از طراحان محصولات دیجیتالی و مجازی به تیم تولید کننده خود اضافه کند تا اقدام به تولید کفش های مجازی و سایر محصولات نماید.

اینطور به نظر می رسد که نایک هم قدم با فیس بوک برنامه های خودش را در متاورس پیش می برد، ویا حتی در قبل به سرمایه گذاری های قابل ربط با رمزنگاری و ان اف تی NFT یا توکن های غیرقابل تعویض پرداخته است. در سال 2019 نایک، یک سیستم برای توکن کردن محصولات خود در اتریوم به ثبت رسانده است.

اما چه سرمایه گذاری هایی در متاورس می توان انجام داد؟ چگونه می توان بر روی آنها سرمایه گذاری کرد؟ برای شروع باید چه کاری انجام داد؟ و برای سرمایه گذاری باید به کدام واحد های پولی معروف متاورسی فکر کرد؟

مزایای ارزهای دیجیتالی متاورس؛ دنیای سه بعدی متاورس وشایستگی های آن

واحد های پولی معروف متاورسی-رایااکسچنج
واحد های پولی معروف متاورسی-رایااکسچنج

واحدهای پولی متاورس عموما در پی تمایز داشتن با ارزهای قبلی متاورس هستند.

این کار به چندین روش اساسی بوده است.

  • ارزش اقتصادی دنیای حقیقی:

از آنجا که واحد های پولی معروف متاورسی از توکن یا ان اف تی های رمزنگاری و زیرساخت های بلاک چین پیروی می کند، اقتصاد این توکن ها بصورت مستقیم به اقتصاد رمز نگاری گسترده متصل شده است.

این امکان به دارندگان NFT و توکن های متاورسی، پوسته های آواتاری و املاک های دیجیتالی اجازه می دهد تا آنها را در میادین و بازارهای NFT و DEX به معامله قرار دهند و ارزش اصلی را برای سرمایه گذاری در دنیا به وجود آورند.

  • حاکمیت کاربر:

واحد های پولی معروف متاورسی مثل Decentraland از طریق توکن های حاکمیتی و سازمان های غیرمتمرکز مستقل(DAO) برای کنترل آینده بازی ها، توسط آواتورها یا کاربران خود استفاده می نمایند و به آنها اجازه تغییرات و آپدیت از طریق گرفتن نظر آنها می پردازند.

با این توجه متاورس حتما چیزی فراتر از بازی های دارای رمز است.

  •  غیر متمرکز سازی:

دنیای مجازی اولیه تحت مالکیت و کنترل شرکت ها می باشد. اما توکن ها و واحد های پولی معروف متاورسی معمولا بصورت غیر متمرکز هستند و تعداد یا همه اجزای گیم های متاورسی بر اساس تکنولوژی بلاک چین بنا شده اند.

این مطلب این معنا را می رساند که متاورس های بلاک چین تمایل دارند از مدل های صنعت بازی امروزی خارج شوند. ساختار منحصر به فرد این بازیهای بلاک چین فرصتی برای تعامل عادلانه تر را برای شرکت کنندگان باز کند.

این بدان معنی است که مدیریت و مالکیت خود متاورس در بین کاربران ان مشترک است. حتی اگر موسسین اصلی متاورس کنارگیری کنند، خود بازی می تواند برای همیشه به زندگی و جاودانگی خود ادامه دهد.

  •  منشاء قابل اثبات:

اقلام موجود در متاورس به صورت توکن های رمزنگاری شده مثل توکن های غیرتعویض یا NFT هستند.

هرچقدر درون این محیط و بازی، گیمرها و کاربران بتوانند دستاوردهای بیشتری کسب کنند ارزش بیشتری نیز خواهند گرفت. از آنجا که هر توکن

متاورس یا NFT منحصر به فرد می باشد، آیتم های متاورس را می توان برای اثبات منشاء محتوای تولیدی توسط گیمر در بازی و همچنین اموال بازی NFT کدگذاری کرد.

تا اینجا ما در صرافی رایا اکسچنج سعی کردیم، در این مقاله به تعریف کلی از ارزهای متاورسی و مزایای آنها و همچنین به ارزشی که برای سرمایه گذاری می توان بر روی آنها داشت و همچنین اسامی ارزهای قابل رشد در سال 2022 بپردازیم.

همانطور که شما نیز آگاهید، متاورس به دلیل تازگی و نوظهور بودن، پتانسیل بالایی برای صحبت دارد، در مقاله بعدی (پارت دوم ) که در ادامه همین مبحث می باشد به توضیح و تفسیر جداگانه تک تک ارزهای متاورسی خواهیم پرداخت و هرکدام را به طور کامل و مفصل توضیح خواهیم داد.

در ادامه این مبحث همراه ما باشید.

واحد های پولی معروف متاورسی-رایااکسچنج
واحد های پولی معروف متاورسی-رایااکسچنج

امتیاز دهید

مجموع امتیازات

اگر این مقاله را دوست دارید به ان امتیاز دهید

امتیاز کاربر: 5 ( 2 نتایج)

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا