آموزشاخبار ارز دیجیتالارز دیجیتالبیت کوینتجارتتحلیلتریدتکنولوژیجهاندانش ارز دیجیتالدستگاه های ماینینگدسته‌بندی نشده

کمترین کارمزد ارز دیجیتال چه تاثیری در معاملات کاربران دارد؟

کمترین کارمزد ارز دیجیتال چه تاثیری در معاملات کاربران دارد؟

مقدمه

برای ورود به بازارهای ارزهای دیجیتالی عوامل متعددی تاثیرگذارند که دقت به آنها از مهمترین مراحل بازهای بورس جهانی است.

باتوجه به ورود چند ساله ارزهای دیجیتال به بازار مالی و استقبال کاربران از سراسر دنیا نسبت به آن، اما همچنان تریدرهای کریپتو در مواردی سردرگم می­باشند.

یکی از مسائلی که باعث سردرگمی و ابهام آنها گردیده است transaction fee یا کارمزد تراکنش ها است.

همانطور که خود شما نیز اطلاع دارید هزینه تراکنشات در هر کریپتو و هر صرافی متفاوت و متغیر می­باشد و بسته به اینکه شما با کدامیک از صرافی ها معاملات خود را انجام دهید این کارمزدها متفاوت خواهد بود. اما این بدیهی می¬باشد که تریدرها همیشه به دنبال کمترین کارمزد ارز دیجیتال میباشند.

زیرا کارمزدهای بالا در بسیاری موارد باعث کم شدن و از دست دادن کاربران میگردد و همچنین کارمزدهای پائین نیز باعث جذب کاربران بیشتری است.

و این کارمزد بسته به نوع ارزی که شما با آن کار می­نمایید متغییر است، پس برای تریدرها میزان هزینه ای که برای این منظور می­پردازند بسیار مهم می­باشد.

در ادامه به تفسیر و تاثیر این مورد در معاملات می­پردازیم و همچنین با یک خبر عالی در انتها از رایا اکسچنج در خدمتتان خواهیم بود، توصیه می­کنیم تا انتها همراه ما باشید.

منظور از کارمزد در معاملات کریپتو و کمترین کارمزد ارز دیجیتال چیست؟

 

کارمزد ارزهای دیجیتال، میزان مبلغی است که هنگام انجام معاملات و انتقال ارز از حسابی به حساب کاربری دیگر، از این معامله دریافت می­گردد.

این کارمزد در انجام فعالیت هایی مثل ثبت تراکنش و انجام در بلاکچین صرف می­گردد.

نکته مهم و قابل توجه این است که این کارمزدها در ارزهای دیجیتالی مختلف تفاوت دارد و به عوامل بسیاری بستگی دارد که بر این اساس کمترین کارمزد ارز دیجیتال مشخص خواهد شد.

که در ادامه به این عوامل خواهیم پرداخت.

بررسی کارمزدها در رمز ارزهای مختلف

 

کارمزد تراکنشات در بلاکچین نوعی هدیه است که به عنوان ایجاد انگیزه بیشتر به ماینرها در شبکه بلاکچین پرداخت می­گردد.

کمیسیون یا همان کارمزد در تراکنش­های ماینینگ و همینطور سرمایه گذاری مبلغ کمی از رمزارزهای دیجیتالی هستند که جهت پردازش یک تراکنش به ماینرها تعلق می­گیرد.

تمامی تراکنش­های جدید در بلاکچین در فاصله زمانی­های تعیین شده در هر کدام از بلاک­ها ثبت می­گردد. که این کارمزد یا پاداش به ماینری تعلق می­گیرد که بتواند استخراج ارزهای جدیدتر و تعداد تراکنشات بیشتر داشته باشد.

در حالت کلی در دنیای رمزارزهای دیجیتالی دو مدل هزینه تراکنشات وجود دارد که به کارمزد خود شبکه بلاکچین و کارمزد صرافی معامله انجام شده تقسیم می­گردد.

کارمزد بلاک چین:

این کارمزد هزینه­ای می­باشد که شبکه یک ارز برای دریافت و یا ارسال تراکنش­ها از آن رمزارز کسر می­نماید.

این هزینه در تمامی پلتفرم­ها دارای یک حداقل می­باشد که به وسیله بسط دهندگان آن رمزارز تعیین می­شود. مثلا در شبکه ارزی “ویچین” برای هر تراکنش انجام شده باید هزینه 20  VET پرداخت کنید که این کارمزد توسط خود شبکه در هنگام انجام معامله بصورت خودکار کسر می­گردد.

کارمزد صرافی­:

کارمزد بعدی که برای انجام معاملات ارزهای دیجیتال پرداخت می­نمائید، جهت انجام خرید و فروش و گاهی حتی دریافت وارسال ارزها است، که این مبلغ توسط صرافی در ازای نوع خدماتی که ارائه می­دهد محاسبه و کسر می­گردد.

دریافت کارمزد معاملات خرید و فروش از تریدرها، یکی از روش­های کسب درآمد صرافی­ها می باشد.

برای توضیح واضحتر کمترین کارمزد ارز دیجیتال به مثال آورده شده دقت نمائید،

فرض کنید شما می­خواهید برای خرید 2 عدد بیت کوین که هرکدام دارای مبلغ 20 دلار هستند اقدام نمائید، و مبلغ 40 دلار هزینه نموده­اید اما هنگام دریافت متوجه می­شوید به جای 2 کوین مقدار 1.98 کوین در حساب خود دارید، این اختلاف دریافتی هزینه­ای می­باشد که صرافی جهت دستمزد از حساب شما کسر کرده و هر صرافی با قوانین مخصوص به خود با مبلغ مشخصی کار می­کند.

دلیل اصلی میزان کسر این کارمزد تفاوت قیمت بین میکر و تیکر (maker ; taker  ) می­باشد. maker که به آن بازارسازشخصی نیز گفته می­شود ، یک معامله فروش یا خرید با قیمت واحد تعیین می­کند.

اگر فرد دیگری بخواهد سفارش را بپذیرد به عنوان سفارش پذیر یا تیکر شناخته می­شود.

در این معامله یک شخص تعیین شرایط می-نماید و سمت دیگر معامله شرایط را می­پذیرد. این عمل براساس روش­های متفاوت سفارش گذاری مثل Limit Order یا سفارش محدود و Market Order یا سفارش بازار انجام می­پذیرد.

کدام ارز در تراکنشات دارای کمترین کارمزد ارز دیجیتال است؟

 

شناسایی و کشف کمترین کارمزد ارز دیجیتال، در کمتر کردن هزینه های سرمایه گذاری، تاثیر شگرف و بسزایی دارد.

تریدرهای ارزهای دیجیتال با توجه به بالا و پائین شدن بازار و نوسانات حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال، همیشه سعی برآن دارند که به دنبال سرمایه گذاری­های بر ارزهایی باشند که کمترین مقدار کارمزد را داشته باشد.

در کل، هزینه تراکنشات ارزهای دیجیتالی در بازار معاملات­ها حدودا بین 0.15 تا 0.25 دلار می­باشد. این مقادیر برای ارزهای دیجیتالی پرطرفدار مثل اتریوم و بیت­کوین به مبلغ 25 دلار نیز خواهد رسید.

در ادامه برای کسب اطلاع بیشتر از کمترین کارمزد ارز دیجیتال، در سال 2021 از شما دعوت می­کنم به سایت bitinfocharts مراجعه نمائید.

کدام صرافی کمترین کارمزد ارز دیجیتال را داراست؟

پیداکردن پاسخ صحیح و درست برای این سوال که کمترین کارمزد ارز دیجیتال در بین صرافی ها کدام است، به عوامل متعددی بستگی دارد.

فعالیت­های معمول کاربران در یک صرافی شامل خرید، فروش، واریز و برداشت می­باشد. خرید و فروش  ارزهای دیجیتال در صرافی­ها به عوامل مختلفی همانند نوع معامله و نوع سفارش گذاری بستگی داشته و متفاوت خواهد بود.

همچنین ممکنن است برخی از صرافی ها از تریدرها کارمزدی که بابت معاملات تیکر و میکر دریافت می­کنند، متفاوت باشد، که برای اطلاع از این موضوع و میزان هزینه دریافتی هریک از صرافی ها می توانید قوانین کارمزد هر کدام را در سایت رسمی آنها مطالعه نمائید.

کارمزد معمولا هنگام واریز به کیف پول صرافی­ها، از کاربران دریافت نمی­گردد، اما این موضوع در موارد برداشت معمولا متفاوت خواهد بود.

کارمزدهای برداشت از هر صرافی بسته به ارز انتخاب شده و همچنین شبکه انتقال انتخابی متفاوت خواهد بود. در حال حاضر شبکه اتریوم دارای بیشترین میزان کارمزد انتقال در بین ارزها و شبکه BEP20  (شبکه هوشمند) و شبکه TRC20  کمترین میزان کارمزد انتقال را دارا می­باشند.

در این قسمت باید به مطلب مهم و اصلی که این مقاله برای آن نوشته شده بپردازم

 رایا اکسچنج در میان صرافی ها دارای کمترین کارمزد ارز دیجیتال یعنی صفر درصد می باشد.

” کارمزد انجام معاملات در صرافی رایا اکسچنج بصورت صفر درصد و یا بدون کارمزد انجام میپذیرد”

 

کارمزد در هنگام تراکنش در شبکه­ های بلاک چین  

 

یکی از انواع کارمزدهای ارزهای دیجیتال کارمزد شبکه می­باشد. همانطور که در بالا اشاره کردم کارمزدهای متفاوتی در شبکه­های مختلف وجود دارند.

به این دلیل که امکان بررسی تمامی ارزهای موجود در بازار برای میزان کارمزد وجود ندارد به بررسی مهمترین­های آن می­پردازیم.

هر شبکه ارزی دارای یک پروتکل برای انجام انتقالات و هزینه­های خود دارد که نام مشخصی برای آن گذارده است. جهت تفهیم بهتر مثال زیر را دقت فرمائید: Erc20 پروتکلی مربوط به شبکه اتریوم می­باشد.

در ادامه مقاله به مهمترین­های موجود در کنار هزینه کارمزد آن می­پردازیم.

  1. بیت کوین (BITCOIN) : 0.0004 کوین
  2. اتریوم (ERC20) : 0.003 کوین
  3. بایننس کوین (BEP2) : 0.001 کوین
  4. زنجیره هوشمند بایننس یا BSC (BEP20) : زیر 1 $
  5. ترون (TRC20) : 1 کوین
  6. کاردانو (CARDANO) : 1 کوین
  7. سولانا (SOLANA) : 0.01 کوین

بیت کوین و اتریوم با توجه به اینکه مقدار ناچیزی از توکن را برای کسر کارمزد در نظر گرفته­ اما هنوز دارای هزینه کارمزد بالا می­باشند. این مطلب برای اتریوم به ویژه، به یک موضوع پیچیده و دردسر تبدیل شده است و در حال حاضر دارای  بالاترین کارمزد در بین دیگر بلاک چین­ها محسوب می­گردد.

کمترین کارمزد ارز دیجیتال مختص کدام شبکه است؟

این طور استنباط می­شود که مناسبترین کارمزد ارزهای دیجیتال برای رمزارزی مانند BEP20، کاردانو و ترون می­باشد.

البته چون ترون و کاردانو برای کارمزد تنها 1 توکن کسر می­نمایند، این امکان نیز وجود دارد که با بالارفتن قیمت این رمزارزها یا ارزهای دیگری که روی اینها راه­اندازی گردند موجب افزایش قیمت در این دو مورد نیز شود.

با اینکه BEP20 دارای هزینه کمی است اما این مشکل را نیز داراست که برای انتقال به کیف پول یا دیگر موارد دارای ایمنی نمی­باشد و تنها بصورت موقت بر روی زنجیره بایننس مناسب می­باشد.

کلام پایانی

کارمزد ارزهای دیجیتال یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در انتخاب رمز ارز و صرافی می­باشد. و همه تریدرها برای کسب سود بالاتر به این دو گزینه دقت و توجه کاملی دارند.

کمترین کارمزد ارز دیجیتال برای هر تریدر یکی از محاسنی است که باعث تصمیم به انتخاب صرافی و انجام معاملات در آن می­شود، در این مقاله به این دو گزینه اشاره دقیق کردم و به هردو مورد بصورت مفصل پرداختم.

و همانطور که در بالا عنوان کردم رایا اکسچنج  انجام معاملات را در صرافی خود بصورت کاملا بدون کارمزد و رایگان انجام می­دهد تا تریدرها به سود بالاتری در انجام معاملات خود برسند.

 

با ما در اینستاگرام همراه باشید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا