آموزشبیت کوین

3 نکته مهم در مورد خرید بیت کوین که باید بدانید؟

نکاتی که باید در مورد خرید بیت کوین بدانید

نکات برگزیده مطلب
  • خرید بیت کوین از طریق اشتراک وبسایت های صرافی و همچنین کیف پول های دیجیتال امکان پذیر است. معاملات خرید و فروش بیت کوین، به نهاد یا شخص واسطه ای وابسته نیست و به صورت همتا به همتا قابل انجام می باشد. کلیه معاملات بدون نیاز به نظارت واسطه ها انجام پذیر است و تمامی تراکنش های شبکه کاملا ایمن است.

نکات مهم در مورد خرید بیت کوین کدامند؟

اگر به به دنبال خرید بیت کوین، از راه های مطمئن باشید، لازم است موارد زیر را دنبال کنید:
• معاملات خرید بیت کوین و یا فروش بیت کوین، به نهاد یا شخص واسطه ای وابسته نیست و به صورت همتا به همتا قابل انجام می باشد.
• تمامی سیستم تولید و انتشار بیت کوین از طریق الگوریتم های رمزنگاری کنترل می شود، در نتیجه هیچ ارگان و یا شخصی قادر نیست شبکه بلاک چین Bitcoin را دستکاری کرده یا کنترل آن را در اختیار خود بگیرد.
• کلیه معاملات بدون نیاز به نظارت واسطه ها انجام پذیر است. بنابراین حتی اگر به تمامی کاربران آن اطمینان نداشته باشید، تمامی تراکنش های شبکه کاملا ایمن است.
• مناسب ترین ابزار جهت ذخیره رمزارز ها استفاده از کیف پول دیجیتال است که در انواع دسکتاپ، گوشی هوشمند، تحت وب و سخت افزار وجود دارند.

روش های خرید بیت کوین کدامند؟

خرید ارزهای رمزنگاری با خرید دارایی های دیگر مانند سهام تفاوت دارد. دو روش کلی برای خرید آنها بررسی می شود:

• پلتفرم های صرافی های دیجیتال و آنلاین، مشابه با بازار مبادلات ارز های سنتی بین المللی، این امکان را برای معامله گران فراهم می کنند که بر طبق پیش بینی های قیمت، خرید بیت کوین را توسط ارزهای سنتی انجام دهند. در صرافی های بین المللی جفت ارز هایی از قبیل BTC / USD موجود است که حاکی از مبادله ارز BTC با دلار آمریکا می باشد.

هر صرافی قابل اعتماد که بتواند به آسانی در دسترس علاقمندان واقع شود، مورد قبول کاربران بیشتری قرار گرفته و می تواند برای خود شبکه ای از معامله گران را ایجاد نماید. همه مشترکین قادرند مطابق با قوانین وضع شده به خرید بیت کوین و یا فروش آن بپردازند و با هم معامله داشته باشند.

برای کاربران ماهر و مبتدی ایرانی، اتصال به صرافی های ایرانی قابل اعتماد از جمله رایا اکسچنج، بهترین فرصت برای وارد شدن به معاملات بیت کوین است. کاربران می توانند به طور مستقیم از طریق این صرافی دیجیتال، روند خرید بیت کوین و فروش بیت کوین را دنبال کنند.

خرید بیتکوین از صرافی
خرید بیتکوین از صرافی

• امکان خرید بیت کوین توسط کیف پول های دیجیتال روش دیگری می باشد که در ادامه آورده شده است.

چگونه می توان از طریق کیف پول خرید بیت کوین را انجام داد؟

روش دیگری که برای خرید بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری مانند خرید تتر در دسترس است، امکان خرید از طریق کیف پول های دیجیتال می باشد. صرافی های عرضه کننده ارزهای رمزنگاری دارای کیف پول های مخصوص خود هستند.

بیشتر صرافی ها برای خرید ارز مورد نظر کاربران، مقداری هزینه می گیرند که در حکم کارمزد تراکنش است و به این وسیله متقاضیان خرید بیتکوین، خرید تتر و دیگر ارزها می توانند در مدت زمان کوتاهی کوین های خود را به دست آورند.

مراحل خرید ارزهای رمزنگاری از طریق کیف پول در زیر آمده است

1. به صفحه خرید بیتکوین و دیگر ارز های رمزنگاری وارد شوید.
2. نوع ارز مورد نظر خود برای خرید را انتخاب نمایید.
3. مبلغی را که در ازای قیمت بیت کوین، تتر و دیگر ارزهای خریداری شده، می خواهید با ارز رمزنگاری یا پول رسمی کشور خود پرداخت کنید، وارد نمایید.
4. کیف پول مناسب برای واریز وجه را برگزینید.
5. روش پرداخت وجه مد نظر خود را انتخاب نمایید.
6. اگر سفارش تان کامل شده، آن را تأیید کنید.
7. روی گزینه های خرید بیت کوین، خرید تتر و دیگر ارز های رمزنگاری کلیک کنید.

معامله گران ارزهای رمزنگاری امکان آن را دارند که با مراجعه به وبسایت رایا اکسچنج توسط کارت بانکی خرید ارز دیجیتال را انجام دهند. گذشته از آن با خرید بیت کوین، خرید تتر، و یا فروش بیتکوین و فروش تتر و دیگر آلتکوین ها از انجام معاملات خود سود دریافت نمایند. علاوه بر آن با مطالب متنوعی در باره معاملات بیت کوین و روند قیمت ها آشنایی پیدا کنند.

 

حرید بیتکوین با کارت بانکی
حرید بیتکوین با کارت بانکی

چرا خرید بیت کوین اهمیت دارد؟

امروزه خرید بیت کوین در دنیای ارزهای رمزنگاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ادامه به برخی از آن ها اشاره می شود:

• اصلاح قیمت بیت کوین: از زمان انتشار بیت کوین قیمت آن همیشه در نوسان بوده است. در سال 2017 شاهد قیمت بیت کوین به بالاترین میزان خود یعنی 19500 دلار بودیم. پس از آن، BTC بازار نزولی را طی کرد تا در سال 2019 با کمترین قیمت خود یعنی 3200 دلار مواجه شد. در سال 2020، دوباره بهبود قیمت و صعودی شدن بازار بوده ایم که یکی از اصلی ترین دلایل جهت خرید بیت کوین است.
• محدودیت در میزان تولید BTC: با سپری شدن زمان، تولید بیت کوین کمتر می شود زیرا هر 4 سال با پدیده هاوینگ، انتشار بیتکوین به نصف کاهش پیدا می کند. سرانجام در 20 سال آینده، همه کوین ها که 21 میلیون است، استخراج می شوند.
• بیتکوین را با طلا مقایسه می کنند زیرا همانند طلا استخراج می شود و مقدار آن محدود است. بنابراین یکی دیگر از دلایل اصلی خرید بیت کوین این است که به علت موجودی ثابت، با افزایش تقاضا، قیمت بیت کوین نیز زیاد می شود.
• تاکنون قیمت آلتکوین ها به قیمت بیت کوین بستگی داشته است. بیت کوین، ارز اصلی دنیای ارزهای رمزنگاری است. در مشاهده و تحلیل بازار رمزنگاری این بستگی را خواهید دید. در سپتامبر 2020، تسلط Bitcoin بر بازار ارز رمزنگاری تقریبا 79٪ بوده است

مراقبت هایی که در زمان خرید تتر، خرید بیت کوین، و دیگر ارزها باید در نظر بگیرید، عبارتند از

1. هنگام ورود به سایت های خرید و فروش بیت کوین، آدرس رسمی و صحیح آن را وارد کنید.
2. قبل از درج اطلاعات کاربری، از امنیت کامل نرم افزار کیف پول اطمینان حاصل نمایید.
3. هر گونه اپلیکیشن معاملات ارزهای رمزنگاری را تنها از سایت های مطمئن بارگذاری کنید.
4. نصب نرم‌ افزارهای امنیتی برای مواجهه با حملات هکری و یا بدافزارها الزامی است.
5. قبل از ارسال ارز به گیرنده، آدرس کیف پول را دقیقا بررسی نمایید.
6. اطلاعات کاربری، کلید خصوصی و عبارت Seed کاملا شخصی است و هرگز به دیگران ندهید.
7. کاربران ایرانی از خرید بیت کوین توسط صرافی های خارجی که ممنوعیت معامله با ایران را اعلام کرده اند، پرهیز نمایند.

به این مطلب رای دهید

با رای دادن به این مطلب در نمایش برترین مطالب به دیگران شریک باشید

امتیاز کاربر: 4.31 ( 5 نتایج)

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا