آموزشبیت کوین

4 نکته مهم که در کارمزد صرافی برای بیت کوین باید بدانید

آنچه باید در مورد کارمزد صرافی برای بیت کوین بدانید

کارمزد صرافی برای بیت کوین

 

آیا تا به حال شده که یک تراکنش بیت کوین انجام دهید و انتقال بیت کوین ساعت‌ها طول بکشد؟ در این مقاله تلاش میکنیم تا توضیح دهیم چه عواملی بر زمان انجام تراکنش‌ها و میزان کارمزد آنها تاثیر میگذارد و کارمزد هر معامله به چه صورتی محاسبه میشود. چهار نکته مهم وجود دارد که تجّار باید هنگام ورود به حوزه معاملات و خرید و فروش ارزهای دیجیتال آنها را در نظر بگیرند.

کارمزد معاملات بیت کوین
 کارمزد معاملات بیت کوین

اولاً،

مبادلات ارزهای رمزنگاری شده در بیشتر حوزه‌های قضایی نظارتی ندارند. بیشتر نهادهای نظارتی در کشورهای جهان رویکردی عملی برای تنظیم بازار ارز‌های دیجیتال در برخی از بزرگترین بازارهای تجاری اتخاذ کرده‌اند. به عنوان مثال برخی از انواع معاملات ارزهای دیجیتال در چین ممنوع است که تا ابتدای سال 2017 حدود 90٪ از معاملات را تشکیل می‌دادند. با این وجود، چندین صرافی برجسته چینی هنوز این معاملات را پشتیبانی کرده و دفتر مرکزی خود را از چین به دیگر نقاط منتقل کرده‌اند.

دوما،

برنامه کارمزد در صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای تشویق صرافی‌ها به تجارت مکرر و انجام مبادلات کلان به ارزش هزاران دلار طراحی شده است. هزینه‌ها اغلب با افزایش مقدار و تعداد دفعات معامله کاهش میابد. به همین ترتیب، سفارشات کوچک و کم مبلغ در مبادلات ارزهای دیجیتال مقرون به صرفه نیستند و در مقابل برخی صرافی‌ها برای معاملات با ارزش 10،000،000 دلار و بیشتر هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند.

سوما،

صرافی‌ها تجارت با کوین‌ها را تشویق میکنند. ارزهای فیات بسته به حالت پرداخت، به طور کلی هزینه‌های واریزی و برداشتی را در صرافی‌ها متحمل میشوند اما خرید انواع ارزهای دیجیتال با استفاده از کوین‌های دیگر، در بیشتر موارد، رایگان و بدون کارمزد است و در برخی موارد، ممکن است هزینه کمی برای تنظیم کیف پول برای ارز رمزنگاری شده در نظر گرفته شود.

چهارما،

مشهورترین صرافی های ارزهای دیجیتال دسترسی به تمامی کوین‌ها را ارائه نمیدهند. اما برخی صرافی‌ها امکان انتقال دیگر انواع ارزهای دیجیتال به کیف پولتان را فراهم میکنند. Binance ، یکی از انواع این صرافی‌ها است و در حال حاضر امکان واردات کوین از کیف پول‌های دیگر به کیف پول کاربر را ارائه میدهد. هنگامی که در حساب Binance خود بیت کوین داشته باشید، میتوانید از آن برای خرید ADA ذکر شده استفاده کنید. انتقال بین چندین کیف پول در مبادلات مختلف هزینه‌های کمی دارد.

در اینجا مقایسه مختصری از هزینه های معاملاتی بیت کوین در لیست فعلی محبوب ترین مبادلات بر اساس حجم تجارت وجود دارد. این مقایسه حاشیه و هزینه های اهرم را در نظر نمی گیرد.

کارمزد انتقال بیت کوین
کارمزد انتقال بیت کوین

محاسبه هزینه معاملات ارزهای دیجیتال مانند دوچرخه سواری است: وقتی میدانید چطور انجامش دهید، ساده است اما درغیر اینصورت به شکل ناامید کننده‌ای پیچیده به نظر میرسد. پیشرفت های UX طی چند سال گذشته، ارسال و دریافت بیت کوین را بیش از هر زمان دیگری آسان کرده است، اما محاسبه هزینه هنوز هم نیاز به دقت، مهارت و تجربه دارد. نکاتی که در ادامه گفته میشود میتوانند به شما محاسبه کارمزد را برایتان آسان‌تر کند.

یک اینکه در این زندگی، هیچ چیز رایگان به دست نمی‌آید. اگر بخواهید بیت کوین ارسال کنید، باید مبلغی را به شخص ماینر، یعنی کسانی که دستگاه‌های آنها شبکه را ایمن میکند و صدها هزار تراکنش روزانه از طریق آنها تایید میشود، پرداخت کنید. در گذشته، زمانی که یک بیت کوین در حد چند ده یا چند صد دلار قیمت داشت، هیچ کس توجه زیادی به هزینه‌های کارمزد نمیکرد. در آن زمان این هزینه‌ها بسیار کوچک بوده و اهمیتی نداشتند، به همین دلیل سایت‌هایی مانند Satoshi Dice شروع به کار کردند تا به بیت کوینرها اجازه دهند تعداد زیادی از معاملات خرد را از طریق بلاکچین و با هزینه‌های کم ارسال کنند.

هزینه‌های معامله به کجا میرود؟

ماینرها علاوه بر کسب پاداش برای حل بلوک بعدی، هزینه‌های مربوط به هرگونه معامله در آن بلوک را نیز دریافت میکنند. پاداش فعلی هر بلوک 12.5 BTC است ، اما ماینر ممکن است با اضافه شدن کارمزد رقمی نزدیک به 13 BTC دریافت کند. اگرچه از نظر فنی هیچ الزامی برای پیوست هزینه‌ها به یک معامله وجود ندارد، اما همچنین ماینر هیچ گونه تعهدی برای درج معاملات در بلاک مورد تایید خود ندارد. بنابراین منطقی است که هزینه‌ای را برای تشویق ماینر برای افزودن معامله به بلاک در نظر بگیرید.

 

کارمزد معاملات در شبکه بیت کوین
کارمزد معاملات در شبکه بیت کوین

ماینرها معاملات با بالاترین کارمزد در هر بایت را در اولویت قرار میدهند، به همین دلیل فرستنده‌هایی که عجله دارند، برای انتقال معاملات خود به صف مقابل، مبلغی اضافی پرداخت میکنند. بالاترین هزینه ممکن را پرداخت کنید و معامله شما باید در بلوک بعدی تأیید شود، که به طور متوسط بین 5 تا 15 دقیقه طول خواهد کشید. اگر هزینه کمتری پرداخت کنید، معامله شما باید در سه بلوک بعدی تأیید شود، که معمولاً بین 10 تا 30 دقیقه طول خواهد کشید.

با افزایش مقدار بیت کوین، هزینه‌های مربوطه نیز افزایش میابد. معمولا محاسبات مربوط به کارمزد تبدیل بیت کوین (به هر ارزی) طبق چند فرمول‌های ریاضی محاسبه میشود. اگر از آدرس segwit در حال ارسال هستید و عجله ندارید، هزینه های زیر 1 دلار قابل دستیابی است. تصور کنید بخواهید مبلغ چیزی را با بیت کوین پرداخت کنید. اگر مبلغ کارمزد حاصل از این معامله بیشتر از مبلغ پرداختی اصلی باشد، آیا باز هم ارزش دارد که آن را انجام دهید؟ مسلما خیر. در نتیجه راه‌هایی وجود دارد که بتوانید کمترین کارمزد را چه برای معامله و چه برای تبدیل ارز دیجیتال به ارز واقعی انتخاب نمایید.

برای اطمینان از کارمزد تبدیل ارز و همینطور کارمزد مربوط به معاملات، میتوانید از مشاوره متخصصان استفاده نمایید و هزینه را از تجّار باتجربه‌ترِ بیت کوین جویا شوید.

کمترین کارمزد برای معاملات بیت کوین
کمترین کارمزد برای معاملات بیت کوین

بسیاری از کیف پول‌های بیت کوین (چه نرم افزارها و چه وب سایت‌ها) دارای ماشین حساب‌هایی داخلی هستند که کار محاسبه کارمزد را به خوبی انجام میدهند. اما همه کیف پول‌ها به این امکان مجهز نیستند و محاسبه هزینه‌ها را به عهده مشتری میگذارند. در چنین شرایطی، سایت‌هایی وجود دارند که این محاسبه را برای شما انجام میدهند. سایت‌هایی مانند Bitcoinfees.info هزینه های معاملات را با دلار آمریکا و بدون هیچ سر و صدا و هیاهویی به شما نمایش میدهد. همچنین Bitcoinfees.earn.com یکی دیگر از ابزارهای پیش بینی کارمزد معاملات است، اما برای درک عملکرد این مورد باید به کارکرد ساتوشی مسلط باشید.

ممکن است ناامیدکننده به نظر برسد که روش ساده‌ای برای تعیین هزینه‌های کارمزد معاملات وجود ندارد، اما به دلیل نحوه کار بیت کوین، قیمتی که پرداخت میکنید به عوامل مختلفی از جمله مقدار داده‌های معامله بستگی دارد. به همین دلیل ارسال segwit معمولاً ارزان‌تر است: زیرا شما داده‌های کمتری را از طریق شبکه منتقل میکنید. بلاکچین در زمان‌های اوج مصرف ممکن است شلوغ و سنگین شود و از این جهت کمی شبیه یک بزرگراه است. اگر عجله ندارید، صبر کنید تا تعداد معاملات تأیید نشده کاهش یابد، و متوسط هزینه تراکنش را از این طریق کاهش دهید.

اگر در بیت کوین تازه وارد هستید، هزینه های ایجاد شده برای ایجاد سر و گردن بسیار سخت است. برای انجام ریاضیات از یک برآورد کننده هزینه آنلاین استفاده کنید و جزئیات محاسبات satoshi به ازای هر بایت را به متخصصان یا برآوردگر کیف پول خود بسپارید.

به این مقاله رای دهید

0

جهت نمایش بهتر این مقاله به آن رای دهید

خرید و فروش بیت کوین با کارمزد صفر درصد
امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا