آموزشارز دیجیتالبیت کوین

مزایا و معایب ارز دیجیتال بیت کوین چیست ؟

مزایا و معایب بیت کوین ؟

در دنیای ارزهای دیجیتال همانطور که می دانید بیش از 2000 ارز وجود دارد که هر یک از ارزها دارای شرایط و ویژگی های منحصر به فردی است که ماهیت اصلی ارز را پایه گذاری می کند. ارزها دارای مزایا و معایبی هستند به همین دلیل در بین کاربران دنیای دیجیتال این امر مهمی است که بدانند سرمایه خود را چگونه پایه گذاری کنند.

در بین ارز رمز ها ، بیت کوین رتبه اول را به خود اختصاص داده است که حتی بیت کوین هم با این که ارز محبوبی می باشد دارای مزایا و معایبی است که به شرح آن می پردازیم.

در دنیای ارزهای دیجیتال همانطور که می دانید بیش از 2000 ارز وجود دارد؛ که هر یک از ارزها دارای شرایط و ویژیگی های منحصربه فردی است که ماهیت اصلی ارز را پایه گذاری می کند. ارزها دارای مزایا و معایبی هستند به همین دلیل در بین کاربران دنیای دیجیتال این امر مهمی است که بدانند سرمایه خود را چگونه پایه گذاری کنند.

مزایا بیت کوین :

 1. امنیت بالا ارز بیت کوین : همان طور که می دانید بیت کوین یک شبکه بلاک چین عمومی است که دربرابر سرقت هویت و اطلاعات شخصی امن می باشد و همچنین شما می توانید تراکنش ها را کنترل کرده و میزان تقلب را کاهش دهید.
 2.  عدم سودجویی در پرداخت : با توجه به الگوریتم های رمز نگاری شده شما هیچ وقت نمی توانید حساب کسی دیگری را مشاهده کنید به همین دلیل هیچ دولت و قدرت مرکزی نمی تواند در این سیستم دخالت داشته باشد .
 3.  حذف واسطه و کیف پول : در خرید و فروش بیت کوین هیچ واسطی وجود ندارد که از شما کارمزد بگیرد به طوری که خریدار و فروشنده مستقیم مبادله می کنند و شما این امکان را دارید که مستقیم از صرافی خرید یا ارز خود را به فروش برسانید. ارز بیت کوین شما دارای کیف پول های متنوعی است که شما می توانید هر زمان خواستید آن را به راحتی انتقال دهید .
 4. ارزش بیت کوین : در سر تا سر دنیا ارز دیجیتال بیت کوین دارای ارزش یکسانی است یعنی شما می توانید در هر جا دنیا، ارز خود را به همان قیمتی که هست، به فروش برسانید یا که در فروشگاه ها و مراکز آن  را استفاده کنید.
 5. بیت کوین غیر متمرکز است.
 6. حساب بیت کوین :برای ایجاد حساب بیت کوین مدت زمان کمی نیاز دارید و شما بدون هیچ حد و مرزی می توانید حساب بیت کوین داشته باشید.
 7. کیف پول: ارز دیجیتال بیت کوین دارای کیف پول های متنوعی است که به شما این امکان را می دهد  که ارز خود را نگه داری کنید در بین کیف پول ها پیشنهاد ما coinomi ( کوینمی ) است.
 8. خرید و فروش بیت کوین : در زمان خرید و فروش بیت کوین به سایت صرافی ها  باید شما احراز هویت کنید که این امر باعث اعتماد شما به سایت و معتبر بودن تراکنش ها است. توجه داشته باشید که در خرید و فروش ارز خود حتما احراز هویت و اعتماد کامل شما به سایت صرافی امر بسیار مهمی است.
 9. کارمزد تراکنش ها بسیار پایین است.

معایب بیت کوین :

 1. ارز دیجیتال بیت کوین در بعضی از کشورها به صورت قانونی شناخته نشده است و در زمینه استخراج بیت کوین مجوز لازم را به شما نمی دهند و کاملا غیرقانونی است. استخراج ارز به صورت غیر قانونی جریمه سنگینی به دنبال دارد. اما نگران نباشید ، زیرا این ارز دیجیتال در ایران ممنوع نیست.
 2. تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین در بازه های زمانی به دلیل نوسانات مختلف غیر ممکن است که علاوه بر آن ریسک بالایی دارد و احتمال خسارت به سرمایه شما هست.
 3. فراموش کردن رمز ولت یا گم کردن کیف پول کار شما را سخت می کند.
 4. کلاهبرداری از افرادی که آشنایی زیادی ندارند کار آسانی است و برای همین بازار سیاه ارز دیجیتال به وجود آمده است.
 5. اگر شما تراکنشی را به اشتباه انجام بدید و بیت کوین را اشتباه به آدرسی انتقال دهید برگشت آن غیر ممکن است و راحت ارز شما دزدی می شود.
 6. شفاف بودن تراکنش ها یکی دیگر از معایب  ارز دیجیتال بیت کوین است افرادی هستند که در دنیای دیجیتال به دنبال این هستند که تراکنش ها  مخفی باشد ارز بیت کوین از این قضیه مستثنا است  و مدت زمان بلاک چین  ارز دیجیتال بیت کوین نسبت به سایر ارزها بیشتر می باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و موارد بیشتری از مزایا و معایب با مشاورین ما تماس بگیرید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا