آموزشدستگاه های ماینینگ

بهترین دستگاه ماینر برای استخراج ارز دیجیتال کدام است ؟

آموزش استخراج ارز دیجیتال 

این روزها تب استخراج ارز دیجیتال به خصوص استخراج بیت کوین بسیار داغ است . این صنعت به دلیل نو پا بودن و نوع جدید درآمدزایی باعث شده افراد زیادی مشتاق کسب درآمد از طریق استخراج ارز دیجیتال شوند . در این مقاله قصد دارم استخراج ارز دیجیتال را برای شما آموزش بدهم .

این روزها تب استخراج ارز دیجیتال به خصوص استخراج بیت کوین بسیار داغ است . این صنعت به دلیل نو پا بودن و نوع جدید درآمدزایی باعث شده افراد زیادی مشتاق کسب درآمد از طریق استخراج ارز دیجیتال شوند .

استخراج ارز دیجیتال به چه معناست

منظور از استخراج بیت کوین فرایندی است که طی آن افراد با استفاده از سخت افزارهای خاصی که ماینر نامیده می شود ، مسائل رمزنگاری شده ای را حل می کنند . با حل این مسائل صحت یک تراکنش تایید شده و نهایتا یک بلوک در شبکه بلاکچین تولید می شود . در طی تولید این بلوک ، شبکه بیت کوین به دستگاهی که این معادله را حل می کند مقداری بیت کوین به عنوان پاداش تعلق می گیرد . این فرایند در سایر ارزهای دیجیتال نیز صدق می کند .

چرا باید ارز دیجیتال استخراج کنیم

امروزه یکی از بهترین و پر درآمد ترین کسب و کارها ، استخراج ارز دیجیتال است . شاید استخراج ارز دیجیتال کاری سخت و با ریسک زیاد به نظر برسد اما این کار درآمد بالایی را برای شما به ارمغان می آورد . دقت داشته باشید که می خواهید چه ارز دیجیتالی را استخراج کنید . هزینه برق و نگهداری دستگاه استخراج آلتکوین ها و بیت کوین یکسان است و تنها تفاوت در قیمت ارز دیجیتال و قیمت پایین دستگاه استخراج آلتکوین نسبت به دستگاه استخراج بیت کوین است .

برای استخراج ارز دیجیتال به صورت کلی به موارد زیر نیاز دارید :

 • دستگاه استخراج ارز دیجیتال ( ماینر ) : منظور از ماینر یا دستگاه استخراج ارز دیجیتال ، دستگاهی است که کار استخراج ارز دیجیتال را انجام می دهد .
 • خنک کننده ها : دستگاه های ماینر برای استخراج ارز دیجیتال گرمای زیادی تولید می کنند . از طرفی هرچه هوای داخل دستگاه ماینر خنک تر باشد کارایی آن بیشتر می شود . بنابراین باید گرما را از داخل محفظه دستگاه ماینر خارج کنیم و هوای خنک به داخل دستگاه هدایت کنیم . فن ها وظیفه ی جابه جایی هوا در دستگاه ماینر را بر عهده دارند . همچنین برای خنک کردن دستگاه ماینر از خنک کننده ها نیز استفاده می شود . همانطور که از اسم خنک کننده ها پیداست وظیفه ی خنک کردن دستگاه ماینر است . خنک کننده ها در سه نوع بادی ، آبی و MinerOil موجود هستند .
 • اینترنت : برای اتصال دستگاه ماینر به شبکه استخراج ارز دیجیتال باید دستگاه ماینر را به اینترنت متصل کنید .
 • برق : دستگاه ماینر برای استخراج ارز دیجیتال توان الکتریکی زیادی مصرف می کند . می توان گفت یکی از اساسی ترین مشکلاتی که افراد با دستگاه ماینر دارند ، مصرف برق آن است .
 • کیف پول ارز دیجیتال : منظور از کیف پول ارز دیجیتال یک حساب مانند حساب بانکی شما است که شما می توانید ارز دیجیتال را در آن نگه داری کنید .
 • استخر استخراج : منظور از استخر استخراج ارز دیجیتال مکانی است که ماینرها برای انجام فرایند استخراج به آن متصل می شوند و هر کس متناسب با توان پردازشی دستگاه ماینری که دارد معادلات را حل می کند .
 • سایلنتر : منظور از سایلنتر فرایندی است که باعث می شود صدای دستگاه ماینر به حداقل برسد .

انتخاب دستگاه ماینر مناسب

شما با تهیه دستگاه ماینر می توانید از طریق استخراج ارز دیجیتال درآمد قابل توجهی داشته باشید . به شرطی که دستگاه ماینر مناسبی را انتخاب کنید . شما باید دستگاه ماینری را خریداری کنید که در عین قیمت مناسب ویژگی های سخت افزاری بالایی داشته باشد .

یکی از ویژگی هایی که یک دستگاه ماینر خوب باید داشته باشد نرخ هش ( هش ریت ) بالاست . هرچه نرخ هش ماینر بیشتر باشد ، مقدار بیت کوین بیشتری استخراج می کند .

ویژگی دیگری که دستگاه ماینر باید داشته باشد توان مصرفی پایین آن است . توان مصرفی دستگاه های ماینر بالاست و این یکی از اساسی ترین مشکلاتی است که افراد با استخراج ارز دیجیتال دارند . البته این مقدار هزینه مصرف برق در برابر درآمدی که از آن بدست می آوریم آنقدرها هم زیاد نیست .

ویژگی بعدی ، نوع ارزهای قابل استخراج دستگاه ماینر است . هر چه دستگاه ماینر بتواند انواع بیشتری از ارزهای دیجیتال را استخراج کند کارایی آن بیشتر است .

ویژگی بعدی قیمت دستگاه ماینر است . در ادامه چند دستگاه با قیمت و ویژگی های متفاوت به شما معرفی خواهم کرد .

معرفی چند دستگاه ماینر

در این قسمت می خواهم چند دستگاه ماینر در رنج قیمت های مختلف برای شما معرفی کنم . ( اعتبار قیمت ها در تاریخ 12 مهر 1398 )

 • دستگاه ماینر در بازه قیمت 5 تا 10 میلیون تومان :

دستگاه ماینر Ebang E9i : دستگاه ماینر Ebang E9i با قدرت پردازشی 13.5 تراهش و توان مصرفی 1300 وات یکی از دستگاه های رنج قیمت 5 تا 10 میلیون تومان است . دستگاه ماینر Ebang E9i در شرایط نرمال  می تواند ماهیانه 0.007929 بیت کوین استخراج کند که درآمد شما طبق قیمت بیت کوین و قیمت دلار محاسبه می شود . دستگاه ماینر Ebang E9i ، 2 عدد فن برای به حرکت درآوردن هوا در دستگاه ماینر دارد .

 • دستگاه ماینر در بازه قیمت 10 تا 20 میلیون تومان :

دستگاه ماینر Cheetah F1 : دستگاه ماینر Cheetah F1 معروف به یوزپلنگ با قدرت پردازشی 24 تراهش و توان مصرفی 2100 وات یکی از بهترین دستگاه های رنج قیمت 5 تا 10 میلیون تومان است . دستگاه ماینر Cheetah F1 در شرایط نرمال می تواند ماهیانه 0.014 بیت کوین استخراج کند که درآمد شما طبق قیمت بیت کوین و قیمت دلار محاسبه می شود . دستگاه ماینر Cheetah F1 ، 2 عدد فن برای به حرکت درآوردن هوا در دستگاه ماینر دارد.

 • دستگاه ماینر در بازه قیمت 20 تا 30 میلیون تومان :

دستگاه ماینر Bitman Antminer S11 : دستگاه ماینر Bitman Antminer S11 با قدرت پردازش 20.5 تراهش و توان مصرفی 1440 وات ( در حالت Power Saver ، توان مصرفی این دستگاه به 1024 وات می رسد ) یکی از بهترین دستگاه های رنج قیمت 20 تا 30 میلیون تومان است . دستگاه ماینر Bitman Antminer S11 در شرایط نرمال می تواند ماهیانه 0.012 بیت کوین استخراج کند که درآمد شما طبق قیمت بیت کوین و قیمت دلار محاسبه می شود . شاید در نگاه اول این دستگاه با دستگاه Cheetah F1 که در بالا گفتیم یکسان به نظر بیاید ولی تفاوت آن در مقدار برق مصرفی آن است . دستگاه ماینر Bitman Antminer S11 ، 2 عدد فن برای به حرکت درآوردن هوا در دستگاه ماینر دارد .

 

 • دستگاه ماینر در بازه قیمت 30 میلیون تومان به بالا :

دستگاه ماینر MicroBT WhatsMiner M20s : دستگاه ماینر MicroBT WhatsMiner M20s با قدرت پردازشی 70 تراهش و توان مصرفی 3360 وات و چیپست 12 نانومتری یکی از بهترین دستگاه های ماینر برای مصارف صنعتی است . دستگاه MicroBT WhatsMiner M20s در شرایط نرمال می تواند ماهیانه 0.04 بیت کوین استخراج کند که درآمد شما بر اساس قیمت بیت کوین و قیمت دلار محاسبه می شود . دستگاه ماینر MicroBT WhatsMiner M20s دستگاهی با درآمد بالاست اگر بتوانید از عهده مصرف برق آن بربیایید . دستگاه ماینر MicroBT WhatsMiner M20s ، 2 عدد فن برای به حرکت درآوردن هوا در دستگاه ماینر دارد .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا