آموزشارز دیجیتالبیت کوین

بیت کوین چیست و چرا خرید ارز دیجیتال بیت کوین مهم است؟

 ارزدیجیتال بیت کوین

 

بیت کوین چیست؟

بیت کوین ( به انگلیسی : Bitcoin )  یک رمز ارز است که اولین بار در سال 2009 توسط شخص یا اشخاصی به نام مستعار ساتوشی ناکاموتو عرضه شد. به دلیل غیرمتمرکز بودن و وابسته نبودن، این رمز ارز تراکنش ها را مستقیم و بدون واسطه میان کاربران در شبکه اش انجام می دهد. از این رو هیچ کس مالک شبکه بیت کوین نیست و این کاربران هستند که آن را اداره می کنند.

ارزش این ارز در چند سال اخیر از چند صدم دلار امریکا به چندین هزاردلار افزایش یافته است.شمار طرفدارانش اعم از شرکتی و شخصی نیز به هین دلیل روز به روز در حال افزایش است.

هویت مخترع و ایجاد کننده بیت کوین

در سال 2009 ساتوشی ناکاموتو بیت کوین متن باز را برای اولین بار به جهان ارائه کرد اما هویت واقعی این شخص همچنان مجهول است. طی سالیان افراد متعددی بودند که این هویت را برای خود ادعا کرده اند و یا مجلاتی آن افراد را به عنوان ساتوشی ناکاموتو معرفی کرده اند اما جزسروصدای رسانه ای و جلب توجه برای آن افراد هیچ دستاوردی نداشته اند و تمامی اداعاها به دلایل مختلف از جمله کمبود مدارک برای اثبات کردن این موضوع بی سرانجام بوده اند و هویت ناکاموتوی واقعی همچان برای همه جای سوال است.

این هویت ناشناخته و متن باز بودن نرم افزار بیت کوین باعث نگرانی هایی می شود چرا که از ویژگی های نرم افزارهای متن باز این است که هر توسعه دهنده ای می تواند آن را بازبینی کرده و تغییراتی در آن ایجاد کند و یا حتی نرم افزار جدیدی بسازد.

چرا خرید ارز دیجیتال بیت کوین مهم است؟

بیت کوین اولین رمز ارز در دنیای دیجیتال بود اما بعد از آن رمز ارز های دیگری همچون اتریوم، تتر، مونرو، لایت کوین و … وارد بازار دیجیتال شدند و رشد کردند اما هنوز هم نتوانسته اند از بیت کوین پیشی بگیرند.

 در مقایسه بیت کوین و ارز های سنتی باید گفت ارزهای سنتی و پول به طور مداوم توسط بانک های مرکزی چاپ می شوند و این تداوم در چاپ منجر به کاهش ارزش پول و کم شدن توان خرید توسط افراد می‌شود که عموما این موارد را با عنوان تورم می‌شناسیم. از طرف دیگر تمام بیت کوینی که وجود دارد فقط 21 میلیون واحد است و بعد ازآنکه تمام این مقدار استخراج شود دیگر بیت کوینی تولید نخواهد شد.

شبکه بیت کوین طوری برنامه ریزی شده که در طی زمان کمیاب تر می شود و تنها نسبت به تقاضا و کاربری آن عرضه می شود. این یعنی استخراج آن سخت تر می شود که ارتباط مستقیمی با افزایش ارزش آن دارد. این استخراج سخت تر باعث کند شدن سرعت ماینر ها ( دستگاه های استخرج کننده ی بیت کوین ) و البته بالاتر رفتن ارزش کار آنها می شود.

همچنین خوب است بدانید هر تریدر برای وارد شدن به شبکه ی جهانی بیت کوین به یک والت یا کیف پول ارزی احتیاج دارد. تعداد زیادی از بیت کوین ها به دلیل گم شدن یا حذف شدن از والت ها، دیگر قابل دستیابی نیستند. از این رو تعداد واحد های بیت کوین در حال حاضر از 21 میلیون هم کمتر است.

نگاه حقوقی به بیت کوین

از آنجا که رمزارزها تحت نظام سیاسی و اقتصادی هیچ کشوری نیستند و هیچ کشوری جایگاه حقوقی پول بودن را برای بیت کوین نپذیرفته است در هیچ کشوری بیت کوین را به عنوان پول نمی شناسند. در کشور های مثل آلمان و ژاپن آن را تنها به عنوان کالایی برای پرداخت می شناسند.

ارزدیجیتال بیت کوین

 استخراج طلا مانند بیت کوین

برای تولید هر واحد بیت کوین،کامپیوتر های زیادی باید به مدت طولانی محاسبات پیچیده ریاضی انجام دهند درنتیجه فرایند تولید بیت کوین زمان بر است و هزینه ی زیادی را می طلبد، از این رو کارشناسان ارزهای دیجیتال بیت کوین را طلای دیجیتال نامیدند چرا که منابع تولید آن محدودیت دارند. شاید بتوان گفت که با توجه به نیاز سرمایه اولیه برای استخراج بیت کوین، برای سرمایه گذاری در این رمزارز بهتر است راه خرید ارز دیجیتال بیت کوین را استفاده کنیم. از طرفی دیگر افزایش رشد سریع این ارز در بازار نیز چشمگیر است و تریدر های زیادی را به خود جلب می کند.

امنیت بیت کوین

آزادی و امنیت با بیت کوین

مهم ترین نکته برای بیان اهمیت و خرید ارز دیجیتال بیت کوین، غیر وابسته بودن آن است که به شما آزادی مطلق می دهد!

شما می توانید تنها با یک ایمیل که حتی می تواند واقعی هم نباشد وارد شبکه بیت کوین شوید و هراندازه که می خواهید در آنجا تراکنش انجام دهید بدون اینکه هیچ سیستم نظارتی وجود داشته باشد که برای شما سقف انجام تراکنش یا محدودیت انتقال تعیین کند؛ اما به دلیل تکنولوژی پیشرفته بلاک چین که رمز گزاری بیت کوین با آن انجام می شود، امنیت تراکنش های شما تضمین شده است که این خود به رشد ارزش های بیت کوین اضافه می‌کند.

بلاکچین و بالا تر بردن امنیت بیت کوین

بلاک چین یک پایگاه داده غیر متمرکز، مجموعه ای از میلیون ها اشتراک است که اطلاعات در آن همزمان وارد، اصلاح و خارج می شوند. این شبکه باز و پیچیده تبادلات مختلفی اعم از فناوری اطلاعات، مالی، علمی و … انجام می دهد که در زمینه فناوری اطلاعات رمزنگاری ارزهای دیجیتال یکی از آنهاست. الگوریتم شبکه بیت کوین برمبنای این بلاک چین ها است. از این رو غیر قابل  نفوذ است چرا که نقاط تشکیل دهنده آن، هرکدام مختصات متفاوتی دارند و کسی که بخواهد به این شبکه ی پیچیده نفوذ کند باید به تمام این نقاط، تمام این مختصات و تمام این اعضا وارد شود که بازهم غیر ممکن است زیرا طراحی این پلتفرم به نحوی است که هیچ اطلاعاتی از کاربر را کپی نمی کند. این آزادی و امنیت را شاید بتوان یکی از زیباترین طراحی های دنیای دیجیتال به شمار آورد. در این روش شما بدون هیچ نگرانی و احساس خطری می توانید حجم زیادی از پول را بدون هیچ محدودیتی با اطمینان کامل جابه جا کنید.

از طرفی هرکاربر عضو شبکه یک والت دارد و هر والت یک رمز ورود؛ اگر کاربر در حفظ این رمز کوتاهی کند ممکن است به دست هکر ها بیفتد اما ناشناس بودن کاربر، مبدا و مقصد مبادلات، این احتمال را هم از بین می برد.

بی مشاوره وارد دنیای رمز ارز ها نشوید!

با تمام این توضیحات، هرشخص برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال نیازمند مشاوری دقیق است تا دچار پشیمانی نشود. خرید ارز دیجیتال بیت کوین از جمله رمزارزهایی است که می تواند سکوی پرتابی برای موفقیت و بالابردن سرمایه شما باشد. رایا اکسچنج با خدمات و مشاوره های تخصصی که به مشتریانش ارائه می دهد می تواند شما را برای رسیدن به این سکو هدایت کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا