آموزشدستگاه های ماینینگ

طریقه استخراج ارز دیجیتال با ماینر !

با افزایش قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال افراد زیادی به دنبال استخراج ارز دیجیتال می باشند . منظور از استخراج ارز دیجیتال ، فرایندی است که طی آن با استفاده از تجهیزات خاص ، قادر به حل الگوریتم های رمزنگاری شده و تایید صحت تراکنش های شبکه بیت کوین و در نتیجه تولید یک بلوک در شبکه بلاکچین می باشند . در ازای تایید تراکنش ، شبکه بلاکچین مقداری بیت کوین به عنوان پاداش به استخراج کننده می دهد .

منظور از استخراج ارز دیجیتال ، فرایندی است که طی آن با استفاده از تجهیزات خاص ، قادر به حل الگوریتم های رمزنگاری شده و تایید صحت تراکنش های شبکه بیت کوین و در نتیجه تولید یک بلوک در شبکه بلاکچین می باشند .

در فرایند استخراج ارز دیجیتال اصطلاحات زیر را ، زیاد می شنوید :

شاید برای شما پیش آمده باشد که در پیام های تبلیغاتی به شما پیشنهاد می دهند ارز دیجیتال را به صورت رایگان با موبایل و کامپیوتر استخراج کنید . برای استخراج ارز دیجیتال دستگاه هایی با تجهیزات بسیار قدرتمند و خاص نیاز است . این دستگاه ها دارای پردازنده های فوق العاده قدرتمندی هستند که توان پردازش محاسبات سنگین را دارند . این نوع پردازنده ها از نوع پردازنده محاسباتی هستند و کار آنها با پردازنده های موبایل و کامپیوتر بسیار متفاوت است . البته این به آن معنا نیست که شما نمی توانید با گوشی و کامپیوتر ارز دیجیتال استخراج کنید . بلکه این کار باعث آسیب به موبایل و کامپیوتر شما می شود و مدت زمان خیلی زیادی صرف می شود که بیت کوین استخراج شده به یک دلار برسد . پس عملا این کار غیر ممکن است . اگر می خواهید ارز دیجیتال استخراج کنید باید دستگاه مخصوص استخراج تهیه نمایید . به این دستگاه های مخصوص ماینر می گویند .

ماینر چیست ؟

ماینر یک دستگاه برای استخراج ارز دیجیتال است که پردازنده قدرتمندی دارند . در گذشته افراد با کامپیوترهای خود به استخراج بیت کوین می پرداختند ولی در گذشت زمان سختی شبکه بیت کوین چند برابر شد و استخراج ارز دیجیتال با کامپیوترها تقریبا غیرممکن شد . منظور از غیر ممکن این نیست که شما با کامپیوتر نمی توانید ارز دیجیتال استخراج کنید بلکه به دلیل سختی شبکه شما نیاز به کامپیوترهای فوق العاده قدرتمندی دارید که از نظر اقتصادی اصلا به صرفه نیست و دستگاه ماینر با قیمت خیلی پایین تر هم می تواند کار آن کامپیوتر گران قیمت را انجام دهد .

اساس کار ماینر حل کردن معادلات پیچیده ریاضی با حدس زدن اعداد است . معادلاتی که جز حدس زدن اعداد آن به هیچ روشی قابل حل نیستند و هر ماینری که زودتر معادله را حل کند ، مقداری بیت کوین به عنوان پاداش حل معادله از شبکه بیت کوین دریافت می کند . به هر راهکاری که در معادله قرار داده می شود تا جواب پیدا شود ، هش می گویند . نرخ هش یک یکای مهم در دستگاه ماینر است که در واحد ثانیه محاسبه می شود . مثلا دستگاهی با 1Th/s یعنی در یک ثانیه 1000 میلیارد عدد را در تابع قرار می دهد تا جواب تابع و پاداش حل معادله را بدست بیاورد . هر دستگاهی که زودتر معادله را حل کند پاداش را دریافت می کند . پس تا اینجا با نحوه استخراج ارز دیجیتال آشنا شدید .

مشخصات یک ماینر خوب

مصرف برق پایین تر . هش ریت بالا . میزان صدا پایین . تعداد نوع ارز قابل استخراج .

برای فرایند ماین به چه چیزهایی نیاز داریم

اولین کاری که برای استخراج ارز دیجیتال باید انجام دهید ، ساخت کیف پول برای نگهداری ارز دیجیتال است . کیف پول انواع مختلفی دارد که امن ترین آنها کیف پول سخت افزاری است . البته لازم به ذکر است ، کیف پول سخت افزاری بیشتر برای سرمایه گذاری طولانی مدت و تعداد بالای ارز دیجیتال بیشتر استفاده می شود . اما اگر دنبال کیف پول برای سرمایه گذاری کوتاه مدت هستید کیف پول نرم افزاری برای شما مناسب است . برای انتخاب یک کیف پول مناسب می توانید مقاله ما درباره کیف پول را مطالعه کنید .

سپس باید مکان مناسبی برای دستگاه های ماینر فراهم کنید . اگر می خواهید از بیشترین توان دستگاه ماینر استفاده کنید باید دستگاه ماینر را در مکان خنک نگه داری کنید . زیرا پردازنده دستگاه ماینر به دلیل پردازش های سنگینی که انجام می دهد ، دمای آن بالا می رود . یکی از فن های دستگاه ماینر هوا را به داخل دستگاه هدایت می کند و فن دیگر هوا را از داخل دستگاه خارج می کند . می توان گفت فن های دستگاه ماینر عمل گردش هوا در داخل دستگاه ماینر را انجام می دهند . بهتر است دستگاه در مکان خنک قرار داده شود تا پردازنده دستگاه خنک شود تا عمل استخراج بیت کوین را بهتر انجام دهد .

 

 چند مورد از برندهای دستگاه ماینر

 

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا