بیت کوین

قیمت بیت کوین با یک پرش باورنکردنی دوباره به کانال 10000 دلار برگشت !

علت افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین چیست ؟

کاهش و افزایش قیمت بیت کوین عوامل تاثیر گذار زیادی را در پی دارد، شما با خواندن این مقاله میتوانید با این عوامل آشنا شوید. بیت کوین در هیچ جای دنیا معادل فیزیکی ندارد بدین جهت اینگونه رمز ارز ها در مبادله ها خرید یا فروش می شود. قاعده اکونومی عرضه و تقاضا اگر تقاضا زیاد باشد و قیمت بیت کویین پایین عرضه به طور معمول کاهش میابد بنابر این قیمت آن رو به افزایش می رود، اگر تقاضا کم شود و قیمت بیت کویین زیاد مسلما عرضه هم زیاد می شود پس قیمت نیز به صورت نزولی پیش می رود. در سال 2013 بخاطر تقاضای بالای چینی ها برای خرید بیت کوین ، قیمت آن تا 10 برابر بیشتر شد.

علت افزایش و کاهش قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین چیست و مالیات آن چگونه است؟

بیت کوین سال 2009 توسط یک شخص تقریبا ناشناس ژاپنی ساخته شد.

بیت کوین اولین پرچم ارز های دیجیتال ناشناس غیر متمرکز است که شما می توانید در بالین شبکه های اینترنتی از آنها استفاده نمایید.بیت کوین یک منبع تقریبا محدود به حساب می آید که در واقع 21 میلیون عدد بیشتر وجود ندارد. تا کنون بیش از 14 میلیون بیت کوین صادر شده است که ارزش هر یک واحد را افزایش داده است.

نمودار قیمت زنده و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیت کوین در تریدینگ ویو

مالیات بیت کوین

بیت کوین ها توسط نرم افزار و بدون دخالت هیچ دولت و بانکی ایجاد می شوند. بیت کوین ها در یک صندوق مجازی یا همان کیف پول ذخیره می شود.

اگر چه دولت برای استفاده از بیت کوین مالیاتی اعلام نکرده اما شما اگر با استفاده از بیت کوین اقدام به خرید و فروش کنید در آمد حاصل از آن مشمول مالیات می شود چون تبدیل بیت کوین شبیه انعام دادن است ، از یک امتیاز ویژه استفاده می کند اما باید اعلام شود.

مزایای بیت کوین

  • بیت کوین ها به صورت کاملا مستقیم از فرد به فردی دیگر منتقل می شود.
  • در هر کشوری استفاده می شود و مالیات آن بسیار پایین است.
  • مبادلات با امنیت کامل و به سرعت انجام می پذیرد.
  • حساب ها نمی توانند فریز شوند.

معایب بیت کوین

  • تراکنش های بیت کوین در دفتر کل بلاکچین ثبت شده و عموم به صورت آنلاین می تواند آنها را مشاهده کنند.
  • اسکریپت های موجود در بیت کوین هنگام تراکنش ها می توانند باعث دردسر شوند.
  • بیت کوین ها قابل برگشت نیستن و نمیتوان آنها را بیمه کرد(قبل از تراکنش کیف پول مقصد را حتما بررسی نمایید!)

عملکرد بیت کوین چگونه است؟

به صورت کلی بیت کوین در اینترنت توسط هر کسی که از دستگاه های ایسیک و اپلیکشین رایگان بیت کوین ماینز استفاده میکند قابل تولید است.

اما برای ایجاد هر کوین مقدار مشخصی فعالیت لازم است که در مقالات بعدی به آن خواهیم پرداخت. این مقدار با توجه به قدرت سیستم و سختی شبکه به صورت اتوماتیک تنظیم می شود. بیت کوین ها و سایر ارز های قابل استخراج همیشه با یک کارمزد محدود و قابل پیش بینی ایجاد می شود.

محل نگهداری بیت کوین ها

بیت کوین ها و سایر ارز های دیجیتال را باید در کیف پول اختصاصی خود نگهداری نمود؛ کیف پول ها شبیه به یک شبکه بانکی آنلاین هسنتد (مثل سامانه بام بانک ملی ایران)

این بیت کوین ها را می توان به ارز های رایج (دلار ، یورو ، ین و ریال) و سایر رمزارز ها تبدیل کرد. البته شما می توانید برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی رایا اکسچنج مراجعه کنید ،اگر تازه کار هستید، مقاله آموزش خرید بیت کوین از رایا اکسچنج را بخوانید.

تفاوت بیت کوین با پول نقد

شما از بیت کوین می توانید در خرید های روز مره و اینترنتی استفاده کنید و حتی شما می توانید با آن مبادلات بین المللی انجام دهید زیرا کارمزد تراکنش آن بسیار پایین است اما شما با پول نقد می توانید فقط مبادله های فیزیکی را انجام دهید با این وجود حتی مبادله های بین المللی با ان بسیار دشوار و طاقت فرسا است.

گسترش جهانی بیت کوین

بیت کوین رشد بسیار قابل توجهی را پشت سر خود گذاشته است و خیلی سریع کاربران ، بازرگانان و سرمایه گذاران با آن تطبیق یافته اند. از زمان شروع تراکنش های جدی علاقه عمومی نسبت به آن رشد قابل ملاحظه ای یافته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا