آموزشارز دیجیتال

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

چگونه می توانید ارز دیجیتال بخرید یا بفروشید؟

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

خرید و فروش ارز های دیجیتال

امروزه معاملات، هم داخلی و هم بین المللی و تجارت ها شکل جدیدی به خود گرفته اند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی، ارزهای دیجیتال وارد بازار شده اند. این ارزها در مرحله ی اول برای سهولت در جا‌‌به‌جایی و انجام سریع معاملات مورد استفاده قرار می گرفتند؛ اما با افزایش قیمت بعضی از این ارزهای دیجیتال دیگر از این حالت که به عنوان نوعی پول برای پرداخت و خرید استفاده شود خارج شد. کم کم شکل نوعی دارایی برای سرمایه گذاری و حفظ ارزش پیدا کرد. یک مورد از این ارزهای دیجیتال، بیت کوین است. بیت کوین در سال 2009 وارد معاملات و خرید و فروش ارزی دیجیتال شد.

این ارز هر ساله قیمت آن رشد چشمگیری داشته است. در حال حاضر قیمت آن به نسبت دیگر ارزهای دیجیتال بسیار افزایش یافته است. همچنین بیت کوین جزء برترین ارزهای دیجیتال با بالاترین قیمت است. از این رو افراد بسیاری برای کسب سود یا سرمایه گذاری به خرید و فروش ارزی دیجیتال روی آورده اند.

آشنایی با خرید و فروش ارز دیجیتال

افرادی که قصد راه اندازی بیزنس ارز دیجیتال را دارند و می خواهند در آن سرمایه گذاری کنند باید با هدفی مشخص و با طرح برنامه ریزی دقیق اقدام به این عمل پر ریسک کنند؛ زیرا به دلیل نوسانات بعضا شدید بازار ارز دیجیتال و همچنین نبود پشتوانه ای مشخص و غیر متمرکز بودن ارزهای دیجیتال، عمل خرید و فروش ارزی دیجیتال بدون تحلیل و در نظر گرفتن نمودارهای قیمتی آن می تواند باعث زیان های بسیار و در بعضی از شرایط خاص باعث از بین رفتن سرمایه شود.

برای خبره شدن در این زمینه باید دارای پشتکاری قوی، صبر و قدرت بالای تحلیل مسائل را داشت. همچنین قدرت تصمیم گیری های لحظه ای و انتخاب درست می تواند در پیشرفت در این حوزه بسیار کارآمد باشد، زیرا انتخابی غلط یا تعلیل در تصمیم گیری می تواند در یک لحظه باعث ایجاد ضرر بزرگی برای شما شود؛ بنابراین برای رسیدن به اهداف خود در خصوص خرید و فروش ارزی دیجیتال، تجربه ی کاری مهم ترین بخش آن است. مقالات بسیاری در مورد آموزش ارزهای دیجیتال نگارش شده است، همچنین سایت های زیادی در زمینه آموزش، فعالیت دارند.

خرید و فروش ارز های دیجیتال

فروش ارزی دیجیتال را از کجا باید شروع کرد؟

پس از فراگیری آموزش های اولیه، حالا باید به دنبال روشی مناسب و به دور از هرگونه مشکل، ارزهای دیجیتال خود را به فروش برسانیم. این نکته حائز اهمیت است که از هر روشی ارز دیجیتال خریداری شود، از همان روش هم می توان آن را به فروش رساند. در واقع هر فردی که خودش ارز را خریداری کرده باشد راه فروش را هم می داند. هدف ما اطلاع رسانی به کسانی است که قصد دارند به طور جدی وارد این حوزه شوند و یا ارز دیجیتال خود را غیر از روش خریداری و به صورت هدیه و یا جایزه دریافت کرده اند.

برای فروش ارزی دیجیتال، مناسب ترین راه فعالیت در صرافی هایی معتبر و خاص است. برای این منظور شما می توانید به صرافی های واسطه گری مراجعه کنید. نحوه ی فعالیت این گونه سایت ها به این گونه است که با فراهم سازی بستری مناسب، شرایط معامله بین خریدار و فروشنده را فراهم می سازند و بعد از انجام تراکنش، کارمزد از پیش تعیین شده خود را دریافت می کنند.

ترفندهایی برای سود بیشتر

برای کسب سود بیشتر از فروش ارزی دیجیتال، دانستن چند نکته و عمل به آن می تواند تاثیر شگرفی بر نتیجه کار داشته باشد. در ادامه به توضیح در مورد چند نکته کاربردی می پردازیم.

انتخاب صحیح صرافی

انتخاب صرافی می تواند هرچند ناچیز در سود تاثیر داشته باشد. به این صورت که در مرحله اول تعیین کننده ی قیمت ارز دیجیتال سایت می باشد و به دلیل نوسانات لحظه ای، قیمت تمامی صرافی ها دقیقا مشابه هم نیست. در مرحله دوم کارمزد دریافتی سایت ها نیز با هم تفاوت دارند؛ بنابراین با انتخاب درست و آگاهانه در خصوص صرافی آنلاین ارزی، می توان سود حاصل از فروش ارزی دیجیتال خود را افزایش داد. البته همان طور که گفته شد شاید ناچیز باشد اما در بلند مدت می تواند قابل توجه باشد.

نوع ارز دیجیتال

انتخاب ارز برای سرمایه گذاری در زمینه خرید و فروش ارزی دیجیتال می تواند بر روند پیشرفت شما تاثیر گذار باشد. تقریبا تمامی صرافی ها از ده ارز برتر دنیا پشتیبانی می کنند. انتخاب ارز باید با توجه به نمودار رشد آن در چند سال اخیر و تحلیل روند پیشرفت آن توسط افراد کارشناس در همین حوزه، انجام پذیرد. شاید آغاز کار بسیاری از ارزهای دیجیتال در یک سال باشد اما روند پیشرفتشان کاملا متفاوت از یکدیگر عمل کند.

با در نظر گرفتن دو نکته ی فوق در امر خرید و یا فروش ارزی دیجیتال می توانید تا حد بسیار زیادی سرعت پیشرفت کاری خود را افزایش دهید و یا حداقل جلوی زیان هایی که در اثر انتخاب ناآگاهانه ارز و نوع صرافی می دهید را بگیرید.

دنیای پر فراز و نشیب فروش ارزی دیجیتال

دنیای ارز دیجیتال، متشکل از مسیرهایی پر فراز و نشیب است که ممکن است فردی را خوشبخت و در مقابل بدبخت کند. نتیجه حاصل تنها به خود شخص بر می گردد. این که آیا در مسیری درست قدم برداشته است یا خیر. تنها دلیل ارزش یافتن یک ارز، پشتیبانی آن توسط صرافی های بزرگ و معتبر و همچنین خریداری آن توسط مردم است، و اگر این صرافی ها دیگر از ارز مذکور پشتیبانی نکنند می تواند باعث افت شدید قیمت آن شود و به دنبال آن زیان های شدید برای افراد سرمایه گذار در آن ارز به همراه داشته باشد.

شما می توانید برای تحلیل تمامی این موارد و مشاوره در زمینه خرید و فروش ارزی دیجیتال به کارشناسان رایا اکسچنج مراجعه کنید. رایا اکسچنج با پشتیبانی ارزهای معتبر می تواند انتخابی آگاهانه برای افرادی که قصد فروش و یا خریداری ارز دیجیتال را دارند باشد. از ویژگی های برجسته این سایت شفاف سازی در قیمت خرید و فروش آن است، همچنین تیم متشکل این سایت از حرفه ای ترین افراد تشکیل شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر، پیشنهاد می شود ویدئوهای آموزشی قرار گرفته در سایت را مشاهده نمایید.

به این مقاله رای دهید

اگر این مقاله برای شما مفید بوده به آن رای دهید

ثبت نام در صرافی رایا اکسچنج با کارمزد صفر درصد
امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا