ارز دیجیتال

همه چی درباره ارز دیجیتال زی کش و دش ! (dash,zcash)

قیمت ارز دیجیتال زی کش و آنچه باید در مورد آن بدانید

ارز دیجیتال زی کش

در دنیای ارز های دیجیتال ، شما با ارزهای دیجیتال زیادی مواجه شده اید. که هر کدام دارای کیف پول ، تراکنش ، مزایا و معایبی بوده اند. اما میتوان گفت ارز رمز هایی وجود دارند که در دنیای دیجیتال از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.
در 28 اکتبر 2016 زوکوویلکاس یک ارز رمز دیگری را به دنیای ارز ها معرفی کرد. ابتدا نام این ارز زیروکوین بوده با گذشت زمان به نام زی کش ( Zcash ) تغییر کرده است . مدتی است که این ارز را با نام رسمی خود ZCASH می شناسیم، که این ارز در بین ارز های دیجیتال از محبوبیت قابل توجهی بر خوردار است .

در دنیای ارز های دیجیتال، شما با ارزهای دیجیتال زیادی مواجه شده اید. که هر کدام دارای کیف پول، تراکنش، مزایا و معایبی بوده اند. اما میتوان گفت؛ ارز رمز هایی وجود دارند که در دنیای دیجیتال از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.
ارز دیجیتال زی کش

این ارز همانند ارز رمز های دیگر دارای بلاکچین و کیف پول های رسمی می باشد. مدت زمان بلاکچین ارز ZCASH دو و نیم دقیقه و مقدار دریافت آن دوازده و نیم ZCASH است .
حتما شنیده اید که از بزرگترین معایب بیت کوین شفاف بودن تراکنش های آن می باشد که این موضوع باعث شده بسیاری از کاربران به ارز های دیجیتالی دیگر روی آورند ؛ که تراکنش های آن مخفی است.

 

قیمت لحظه ای و بروز ارز دیجیتال زی کش

سه اصل مهم زی کش

ZCASH از آن دسته از ارزهایی است که برخلاف بیت کوین برای کاربران خود سه اصل مهم دارد:

  1. تراکنش های مخفی
  2. حریم خصوصی
  3. فضای امن

ZCASH دارای کیف پول های متنوعی است که میتوان تراکنش های مخفی یا حتی شفاف می باشد که این امر بسته به کیف پول شما متفاوت است ؛ به گونه ای که اگر آدرس ولت ( کیف پول ) شما با حرف لاتین t آغاز شود ، به معنای شفاف بودن تراکنش است و اگر آدرس کیف پول شما با حرف لاتین z نشان داده شود به معنای عدم مشاهده تراکنش شما است.

انواع کیف پول ZCASH

1. Winzec
2. zelcore
انواع کیف پول های موبایل ZCASH:
1. Coinomi
2. ibitcome

حتما برای شما سوال است که آیا می توان از دستگاه های ماینینگ ZCASH استخراج کرد ؟ باید گفت بله میتوان استخراج کرد . اما ، از مهم ترین تفاوت های ZCASH برای استخراج آن از دستگاه های ماینینگ الگوریتم آن است ، حتما دیده اید که بیشتر ارز رمز ها الگوریتم دستگاه sha256 می باشد ولی دستگاه های ماینینگ با الگوریتم equihash می توانند ارز ZCASH را استخراج کنند.

شما کاربران عزیز می توانید برای خرید ارز ZCASH به سایت صرافی ارز دیجیتال رایااکسچنج مراجعه نمایید.

ارز دیجیتال dash

یکی دیگر از ده ارز دیجیتال برتر dash می باشد که در سال 2014 به دنیای ارز های دیجیتال معرفی گردید.
مخترع این ارز آقای ایوان دافیلد بود که در اوایل با نام xcoin شهرت یافت اما پس از مدتی در دنیای ارز با نام دارک کوین وارد بازار رقابت با دیگر ارز ها شد.

از ویژگی های ارز دیجیتال dash می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• کد پایه dash که براساس بیت کوین می باشد.
• حریم خصوصی و سرعت تراکنش بالای آن ، به طوری که زمان بلاکچین dash دو و نیم دقیقه است که این مقدار از زمان بلاکچین بیت کوین چهار برابر بیشتر است.
• مهم ترین هدف ارز dash که سبب معروف شدن آن به دنیای ارز های دیجیتال شد ؛ کارآمد کردن پول دیجیتال بود.

دستگاه های استخراج ارز دیجیتال با الگوریتم x11 ، ارز دیجیتال dash را استخراج می کنند اما باید به این نکته توجه داشته باشید که استخراج ارز dash با کارت های گرافیکی (gpu) امکان پذیر است . ارز دیجیتال dash پس از استخراج به کیف پول خود منتقل می شود که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. کیف پول رسمی دش
2. کیف پول اکسودوس
3. کیف پول الکترودش

از مهم ترین مزایای ارز دیجیتال dash می توان به سرعت تراکنش و ارزان بودن این ارز اشاره کرد ؛ مانند بیشتر ارز های دیگر dash یک پول غیر متمرکز همتا به همتا و متن باز است و ارز معدن آن 18000000 می باشد.
شما کاربران عزیز برای خرید ارز دیجیتال dash می توانید به سایت صرافی ارز دیجیتال رایااکسچنج مراجعه نمایید.

به این مقاله رای دهید

با رای دادن به این مقاله در نمایش آن به دیگر کاربران سهیم باشید

خرید و فروش ارز دیجیتال زی کش
امتیاز کاربر: 5 ( 1 نتایج)

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا