ارز دیجیتالبیت کوین

بیت کوین چیست ؟ ( همه چیز درباره ارز دیجیتال بیت کوین )

بیت کوین چیست ؟ آموزش کامل ارز دیجیتال بیت کوین

شاید تاکنون واژه بیت کوین را زیاد شنیده باشید و بپرسید بیت کوین چیست ؟ بیت کوین یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال در چند سال اخیر است . بیت کوین توانسته با نوسانات زیاد قیمت و صعود های متوالی در سراسر جهان نام خود را بر سر زبان ها بیندازد . به زبان ساده بیت کوین یک نوع پول است . اما حالت فیزیکی ندارد و پولی برای داد و ستد در فضای دیجیتال است . به همین دلیل به بیت کوین و سایر پول های دیجیتالی ، ارز دیجیتال نیز گفته می شود . در این مقاله به صورت کامل برای شما توضیح می دهیم که بیت کوین چیست ؟ هم چنین توضیح خواهم داد برای بدست آوردن بیت کوین چه راه هایی وجود دارد ؟!

بیت کوین توانسته با نوسانات زیاد قیمت و صعود های متوالی در سراسر جهان نام خود را بر سر زبان ها بیندازد . به زبان ساده بیت کوین یک نوع پول است

بیت کوین چیست ؟ 

بیت کوین ( Bitcoin ) یک پول دیجیتال است و به شکل الکترونیکی ، در فضای اینترنتی توزیع و استفاده می شود . بیت کوین پول فیزیکی نیست و جسم ندارد ، ولی ارزش آن از سایر ارزهای جهان بالاتر است . شبکه بیت کوین به شکل غیر متمرکز است . یعنی تراکنش های آن بدون واسطه ، بین افراد انجام می شود . به همین دلیل به شبکه بیت کوین ، شبکه ی همتا به همتا می گویند .

شبکه بیت کوین توسط هیچ شخص و نهادی اداره نمی شود . بیت کوین یک ارز جهانی است ، ولی هنوز در هیچ کشوری به عنوان پول قانونی محسوب نمی شود . بیت کوین را می توان اولین ارز دیجیتال غیر متمرکز معرفی کرد .

تاریخچه بیت کوین

بیت کوین در ابتدا به عنوان یک نرم افزار متن باز در سال 2009 توسط یک گروه یا یک فرد ناشناس با نام ساتوشی ناکاموتو راه اندازی و عرضه شده است . هویت سازنده ی بیت کوین اصلا مشخص نشده و ساتوشی ناکاموتو نام مستعار سازنده بیت کوین است . تاکنون افراد زیادی به عنوان ساتوشی ناکاموتو مطرح شده اند که همه ی آنها رسما این امر را انکار کردند .

بیت کوین توسط چه کسانی مدیریت می شود ؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است و مکان خاصی ندارد . هیچ شخص ، شرکت ، نهاد و دولتی نمی تواند ادعا کند که بیت کوین متعلق به آن است ، زیرا بیت کوین یک ارز دیجیتال جهانی است .

به گفته ساتوشی ناکاموتو که سازنده بیت کوین است ، حتی اگر او تصادف کند ، بیت کوین به صورت کاملا خودگردان و مستقل به وجودش ادامه خواهد داد .

یکی از مزایای اصلی بیت کوین مستقل بودن آن از دولت ها ، بانک ها و شرکت ها است . به همین دلیل هیچ شرکت ، بانک و نهادی نمی تواند در تراکنش های بیت کوین دخالتی داشته باشد .

 

نحوه بدست آوردن بیت کوین

منظور از استخراج بیت کوین حل معادلات بیت کوین و تایید تراکنش ها توسط دستگاه های خاصی است که به آنها ماینر می گویند . ماینر ها پس از تایید تراکنش بیت کوین آن را به صورت بلاک در زنجیره ای از بلاک ها که بلاکچین نام دارد ذخیره می کند . شبکه بیت کوین نیز به ماینری که معادله را حل و تراکنش را تایید کند مقداری بیت کوین به عنوان پاداش می دهد . به این فرایند ، فرایند استخراج می گویند . توجه داشته باشید هرچه دستگاه ماینر شما قدرت پردازش بیشتری داشته باشد ، توانایی بیشتری در حل معادلات شبکه بیت کوین دارد و در نتیجه بیت کوین بیشتری به عنوان پاداش دریافت می کند .

خرید از صرافی ارز دیجیتال

یکی از ساده ترین راه ها برای بدست آوردن بیت کوین ، خرید بیت کوین از صرافی ارز دیجیتال است . برای خرید ارز دیجیتال با بهترین و منصفانه ترین قیمت به بخش خرید و فروش ارز دیجیتال صرافی رایااکسچنج مراجعه کنید .

بدست آوردن بیت کوین از سایت های کلیکی

سایت های کلیکی هم راه مناسبی برای بدست آوردن بیت کوین است . اگر می خواهید از این روش استفاده کنید پیشنهاد ما استفاده از نرم افزارهای MouseRecorder ها است .

ارائه محصول در ازای دریافت بیت کوین

در این روش شما کافی است یک فروشگاه اینترنتی کالا یا خدمات بسازید و محصولات خود را در ازای بیت کوین به مشتریان بدهید .

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا