آشنایی تا خرید رمز ارز تتر

Depositphotos 254016774 s 2019 min 1280x720 1 - آشنایی تا خرید رمز ارز تتر

در سال های اخیر با ظهور ارزهای دیجیتال، افراد و سرمایه گذاران زیادی برای انجام معاملات خود یا سرمایه گذاری سرمایه خود، در این ارزهای دیجیتالی پیش قدم شده اند. هر ارز دیجیتالی در دنیا طرفدار خاص خود را دارد. محبوبیت آن ها به رشد قیمتی، کاربرد، دسترسی در خرید و فروش و غیره بستگی دارد. بیت کوین، تتر، اتریوم و غیره ارزهایی هستند که حداقل اسم آن ها را شنیده اید. این ارزهای دیجیتالی و سایر ارزهای دیجیتالی دیگر هر کدام کاربرد منحصر به فرد خود را دارد و بر اساس همان کاربرد و یا هدفی دیگر متولد شده اند. به طور کلی خرید و فروش ارزهای دیجیتالی به یک شکل انجام می پذیرد. در ادامه در خصوص رمز ارز تتر و نحوه خرید تتر بیشتر توضیح خواهیم داد.

رمز ارز تتر

شاید در بسیاری از سایت ها و صرافی های آنلاین با نماد USDT روبه رو شده باشید و یا کلمه “دلار تتر”  را در سایت های ایرانی مشاهده کرده باشید. رمز ارز تتر با نماد USDT نوعی ارز دیجیتالی است که نسخه دیجیتالی دلار آمریکا نیز محسوب  می‌شود، و یک شرکت هنگ کنگی به نام tether limited اقدام به راه اندازی و توسعه آن کرده است. تتر را به عنوان ارزی پایه و با ثبات می‌شناسند؛ زیرا هر یک تتر معادل یک دلار آمریکا است، همچنین توسط این ارز فیات پشتیبانی می‌شود. تتر به منظور ثبات بخشی و همچنین خنثی سازی نوسانات شدید ارزهای دیجیتالی ایجاد شده است. توسعه تتر ابتدا بر روی پروتکل omni layer  و بلاک چین بیت کوین صورت گرفت و انتشار یافت. نحوه خرید تتر بسیار آسان می باشد و می توان از سایت های داخلی و یا خارجی معتبر اقدام به خرید کرد، البته موضوع حائز اهمیت در خصوص سایت ها و صرافی های خارجی، تحریم بودن ایران است. متاسفانه بسیاری از صرافی های معتبر خارجی به محض فعالیت کاربران ایرانی حساب آن ها را مسدود می‌کنند؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود برای امر خرید و فروش از سایت ها و صرافی های معتبر داخلی استفاده کنید.

می تونید بیشتر بخونید!  همه چیز درباره بیتکوین

tether 750x430 1 - آشنایی تا خرید رمز ارز تتر

دلایلی که باعث می‌شوند تتر بخرید

به دلیل ثبات قیمتی این ارز دیجیتال، در ایران به دلیل نوسانات بازار ارز فیات و نرخ تورم، تتر را برای سرمایه گذاری و به جای دلار خریداری و استفاده می‌کنند. معامله گران و کسانی که در بازار ارزهای دیجیتالی فعالیت دارند، معمولا برای خرید و فروش سایر ارزهای دیجیتالی از تتر استفاده می‌کنند، همچنین در شرایط خاص بازار، به دلیل جلوگیری از زیان، سرمایه در گردش خود را سریعا به تتر تبدیل می‌کنند.

از دیگر دلایلی که باعث خرید تتر می‌شود، سرعت انتقال و کارمزد آن است. دو فاکتوری که برای بازرگانان بین المللی از اهمیت بسیاری برخوردار است. به دلیل پشتیبانی صرافی های آنلاین معتبر و بزرگ جهان از رمز ارز تتر، بسیاری از بازرگانان فعال بین المللی برای انجام تراکنش ها و معاملات خود از دلار دیجیتال یا تتر استفاده می‌کنند. همچنین به دلیل سهولت در نحوه خرید تتر و عدم محدودیت آن، حمل و نگه‌داری آن به مراتب، به نسبت دلار، بهتر است.

tether releases 250 million x486 1px - آشنایی تا خرید رمز ارز تتر

مزیت های تتر به نسبت دلار

تتر مزیت‌های زیادی به نسبت دلار دارد. به دلیل ثبات قیمتی آن وابستگی قیمتی به دلار، باعث کاهش ریسک خرید و نگهداری پول نقد می‌شود. همچنین به دلیل دارا بودن کیف پول مخصوص، می توان از آن به سادگی برای فرآیند خرید و فروش و تجارت استفاده کرد. عمل خرید و انجام تراکنش ها توسط این رمز ارز، دقیقا مشابه بیت کوین است و دیگر به فرآیندهای سنتی ،مانند کارت اعتباری بانکی، نیازی نیست.

نحوه خرید تتر

نحوه خرید تتر به مانند سایر ارزهای دیجیتال صورت می‌گیرد. به این معنا که شما می‌توانید برای خرید تتر به صورت مستقیم و غیر مستقیم عمل کنید. در روش مستقیم می‌توانید مانند خرید دلار، در ازای مبلغ مشخص، تتر را دریافت کنید، به این صورت که با پرداخت و واریز مبلغ تتر به حساب فرد فروشنده و ارسال آدرس کیف پول تتر خود برای آن، می‌توانید تترهای خریداری شده را دریافت نمایید. به دلیل بروز مشکلات متعدد و نبود امنیت کافی، این روش خرید به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. در روش غیر مستقیم می توانید با مراجعه به صرافی ها آنلاین ارز دیجیتال، اقدامات لازم برای خرید این ارز دیجیتالی را انجام دهید.

می تونید بیشتر بخونید!  شرایط قیمت روز فروش ارز دیجیتال

 برای جلوگیری از امر پولشویی و جرم های مشابه، تقریبا تمامی صرافی های برای فرآیند خرید و فروش، از کاربر درخواست ارائه مدارک شناسایی را می‌کنند و پس از احراز هویت، فرآیند خرید و فروش آغاز می‌شود. بعضی از صرافی ها برای امنیت بیشتر و پیشگیری از اتفاقات ناخوشایند، از کاربر درخواست ارسال عکس سلفی لحظه ای را دارد.

مراحل خرید از صرافی

پس از آشنایی با نحوه خرید تتر، حال به توضیح مراحل خرید تتر از یک صرافی آنلاین، می‌پردازیم. قبل از هرگونه اقدام، لازم است در خصوص انتخاب صرافی آنلاین، تحقیقات کافی را انجام داده و به صورت کامل آگاهانه اقدام به انتخاب صرافی نمایید. دومین قدم ثبت نام در صرافی منتخب است. پس از انجام مراحل ثبت نام و احزار هویت، حال با انتخاب مقدار تتر و روش پرداختی آن و تایید مبلغ پرداختی توسط صرافی، با ارسال آدرس کیف پول تتر می‌توانید تترهای خریداری شده را در کیف پول خود دریافت نمایید. به دلیل سرعت انجام تراکنش های تتر به نسبت سایر ارزهای دیجیتالی، فرآیند ذکر شده در خصوص خرید تتر، بیشتر از چند دقیقه به طول نمی انجامد.

با توجه به نکات و ابهام زدایی های انجام شده در مورد رمز ارز تتر، این موضوع بسیار حائز اهمیت است که قبل از انجام هر عملی، تمامی جوانب امر را در نظر بگیرید، زیرا رمز ارز تتر غیر قابل بازگشت و پیگیری است و در صورت انتقال به حساب فردی ناآشنا، دیگر امکان پیگیری و بازگشت آن وجود ندارد. برای جلوگیری از بروز این اتفاقات ناگوار، انتخاب صرافی معتبر بهترین گزینه است. رایا اکسچنج صرافی معتبر و فعال در زمینه ارز دیجیتال، می‌تواند یاری دهنده شما عزیزان در بازار ارز دیجیتال باشد. با اطمینان خاطر در این صرافی آنلاین به خرید و فروش به پردازید.

برچسب ها :