بیت کوین چیست ؟ ( همه چیز درباره ارز دیجیتال بیت کوین )

بیت کوین چیست ؟ آموزش کامل ارز دیجیتال بیت کوین

شاید تاکنون واژه بیت کوین را زیاد شنیده باشید و بپرسید بیت کوین چیست ؟ بیت کوین یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال در چند سال اخیر است . بیت کوین توانسته با نوسانات زیاد قیمت و صعود های متوالی در سراسر جهان نام خود را بر سر زبان ها بیندازد . به زبان ساده بیت کوین یک نوع پول است . اما حالت فیزیکی ندارد و پولی برای داد و ستد در فضای دیجیتال است . به همین دلیل به بیت کوین و سایر پول های دیجیتالی ، ارز دیجیتال نیز گفته می شود . در این مقاله به صورت کامل برای شما توضیح می دهیم که بیت کوین چیست ؟ هم چنین توضیح خواهم داد برای بدست آوردن بیت کوین چه راه هایی وجود دارد ؟!

840 bitcoin1 - بیت کوین چیست ؟ ( همه چیز درباره ارز دیجیتال بیت کوین )

بیت کوین چیست ؟ 

بیت کوین ( Bitcoin ) یک پول دیجیتال است و به شکل الکترونیکی ، در فضای اینترنتی توزیع و استفاده می شود . بیت کوین پول فیزیکی نیست و جسم ندارد ، ولی ارزش آن از سایر ارزهای جهان بالاتر است . شبکه بیت کوین به شکل غیر متمرکز است . یعنی تراکنش های آن بدون واسطه ، بین افراد انجام می شود . به همین دلیل به شبکه بیت کوین ، شبکه ی همتا به همتا می گویند .

شبکه بیت کوین توسط هیچ شخص و نهادی اداره نمی شود . بیت کوین یک ارز جهانی است ، ولی هنوز در هیچ کشوری به عنوان پول قانونی محسوب نمی شود . بیت کوین را می توان اولین ارز دیجیتال غیر متمرکز معرفی کرد .

می تونید بیشتر بخونید!  آموزش خرید ارز دیجیتال

تاریخچه بیت کوین

بیت کوین در ابتدا به عنوان یک نرم افزار متن باز در سال 2009 توسط یک گروه یا یک فرد ناشناس با نام ساتوشی ناکاموتو راه اندازی و عرضه شده است . هویت سازنده ی بیت کوین اصلا مشخص نشده و ساتوشی ناکاموتو نام مستعار سازنده بیت کوین است . تاکنون افراد زیادی به عنوان ساتوشی ناکاموتو مطرح شده اند که همه ی آنها رسما این امر را انکار کردند .

بیت کوین توسط چه کسانی مدیریت می شود ؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است و مکان خاصی ندارد . هیچ شخص ، شرکت ، نهاد و دولتی نمی تواند ادعا کند که بیت کوین متعلق به آن است ، زیرا بیت کوین یک ارز دیجیتال جهانی است .

به گفته ساتوشی ناکاموتو که سازنده بیت کوین است ، حتی اگر او تصادف کند ، بیت کوین به صورت کاملا خودگردان و مستقل به وجودش ادامه خواهد داد .

یکی از مزایای اصلی بیت کوین مستقل بودن آن از دولت ها ، بانک ها و شرکت ها است . به همین دلیل هیچ شرکت ، بانک و نهادی نمی تواند در تراکنش های بیت کوین دخالتی داشته باشد .

 

نحوه بدست آوردن بیت کوین

منظور از استخراج بیت کوین حل معادلات بیت کوین و تایید تراکنش ها توسط دستگاه های خاصی است که به آنها ماینر می گویند . ماینر ها پس از تایید تراکنش بیت کوین آن را به صورت بلاک در زنجیره ای از بلاک ها که بلاکچین نام دارد ذخیره می کند . شبکه بیت کوین نیز به ماینری که معادله را حل و تراکنش را تایید کند مقداری بیت کوین به عنوان پاداش می دهد . به این فرایند ، فرایند استخراج می گویند . توجه داشته باشید هرچه دستگاه ماینر شما قدرت پردازش بیشتری داشته باشد ، توانایی بیشتری در حل معادلات شبکه بیت کوین دارد و در نتیجه بیت کوین بیشتری به عنوان پاداش دریافت می کند .

می تونید بیشتر بخونید!  قیمت روز خرید ارز دیجیتال تتر

خرید از صرافی ارز دیجیتال

یکی از ساده ترین راه ها برای بدست آوردن بیت کوین ، خرید بیت کوین از صرافی ارز دیجیتال است . برای خرید ارز دیجیتال با بهترین و منصفانه ترین قیمت به بخش خرید و فروش ارز دیجیتال صرافی رایااکسچنج مراجعه کنید .

بدست آوردن بیت کوین از سایت های کلیکی

سایت های کلیکی هم راه مناسبی برای بدست آوردن بیت کوین است . اگر می خواهید از این روش استفاده کنید پیشنهاد ما استفاده از نرم افزارهای MouseRecorder ها است .

ارائه محصول در ازای دریافت بیت کوین

در این روش شما کافی است یک فروشگاه اینترنتی کالا یا خدمات بسازید و محصولات خود را در ازای بیت کوین به مشتریان بدهید .